Już 1 marca w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach odbędzie się wydarzenie Adobe, na którym światowi ewangeliści firmy zaprezentują dwa tematyczne wątki: Create Now i Create The Web, z czego drugi w całości dotyczyć będzie technologii webowych. Event ten połączony został z warszawskim spotkaniem meet.js, dzięki czemu cały dzień wypełnią nam webowe technologie.

Adobe Create The WebCo prawda Create Now startuje już o 9:00 rano, jednak druga część - Create The Web - rozpoczynająca się o 14:00 (w sali kinowej numer 2) powinna zdecydowanie bardziej przypaść do gustu branży front-endowej. Pojawią się prezentacje o przyszłości sieci, animacjach w HTML5, responsywnym designie, natywnych aplikacjach HTML5 czy edytorze Brackets. Po prelekcjach Adobe będzie czas na dwa wystąpienia meet.js - zachęcam do zgłaszania swoich propozycji. Wstęp jest darmowy, należy się wcześniej zapisać na to wydarzenie. Wieczorem odbędzie się jeszcze after party, więc warto zostać do końca.

Widać, że Adobe tak jak i Microsoft zauważyło, że branża pędzi w zawrotnym tempie i muszą nieco nadgonić, żeby być na bieżąco. Starają się (chociażby Brackets - edytor JavaScript, HTML i CSS napisany... w tych właśnie technologiach) i za to należy im się plus. Zobaczmy więc co mają do zaoferowania i oceńmy, czy to wystarczy.