W miniony weekend spotkaliśmy się w e-Spatio, by przez 48 godzin napisać od podstaw grę lub aplikację wykorzystującą serwerowy JavaScript - Node.js. Wszystko to było częścią globalnego Node Knockout odbywającego się w tym roku już po raz trzeci (poprzednia warszawska edycja odbyła się w siedzibie GG Network).

Node.js Weekend


Node.js WeekendZaopatrzenie dotarło w piątek wieczorem jeszcze przed przybyciem uczestników, mieliśmy więc czas z Szymonem wszystko na spokojnie przygotować. Lodówka szybko wypełniła się colą, piwem i napojami energetycznymi, a wszystko to dzięki naszym sponsorom: MegiTeam, GitHub i CKSource. Dodatkowo oprócz programistów z Warszawy (łącznie z Gwiazdą Polskiego Front-endu we własnej osobie) podczas wydarzenia pojawiła się reprezentacja CKSource (szef Frederico i programiści: Piotrek i Olek), która przywiozła darmowe koszulki CKEditor dla wszystkich. Kiedy nadeszła już godzina startu i szykowaliśmy się do rozpoczęcia prac nastąpiła rzecz niezwykła - konkurs rozpoczął się o 1:00 naszego czasu, a o godzinie 1:01 wywaliło korki. Okazało się, że to nie jest problem tylko nasz - nie było prądu na całej ulicy, a jak się później okazało padła elektrownia i pół godziny spora część dzielnicy była bez prądu. Przypadek? Sabotaż? Prowokacja?

Na szczęście po tym epizodzie wszystko odbywało się spokojnie. W sobotę co prawda połowa zespołów zmieniała zupełnie koncepcje swoich aplikacji, a druga połowa walczyła z implementacjami, ale i tak atmosfera była bardzo przyjemna. Niedziela to już kończenie aplikacji, dostarczenie jej na serwer i testy. Cały czas byliśmy zaopatrzeni w samouzupełniającą się lodówkę, a pobliska pizzeria wspierała nas swoimi produktami, więc nikt nie siedział głodny ani spragniony.

Aplikacje

Zobaczmy więc najciekawsze aplikacje stworzone przez te dwa dni:

Oceniajcie, głosujcie, komentujcie.

Podsumowanie

Jak na dosyć kameralne spotkanie (w porównaniu do konferencji na kilkaset osób) efekt był chyba zadowalający, a przynajmniej ja z organizacyjnego punktu widzenia takie odnoszę wrażenie - o szczegóły trzeba by zapytać uczestników. Jest też kilka fotek zrobionych przez Rafała - zobacz galerię na Facebooku z tego wydarzenia.