To było tylko kwestią czasu kiedy pojawią się kierunki studiów dedykowane tworzeniu gier. Nie są to oczywiście tylko i wyłącznie gry HTML5 - plan nauki obejmuje wiele aspektów i technologii. Zobaczmy więc czym Digital Frontier może nas uraczyć.

DigitalFrontier.plSzkołę w tej chwili tworzą trzy firmy: Fx Entertaiment, Revolver Interactve oraz One2Tribe, jednak są oni otwarci na rozwój i współpracę z kolejnymi firmami z branży. Oferta dla potencjalnego ucznia jest dosyć szeroka: od gier na PC, przez konsole po gry mobilne i społecznościowe. Głównym przesłaniem szkoły jest "uczyć w praktyce", a więc po zakończeniu kursu każdy uczestnik będzie posiadał umiejętności niezbędne do rozpoczęcia pracy w branży tworzenia gier. Dodatkowo uczestnicy i ich gry będą przez Digital Frontier aktywnie promowane. Start projektu przewidziany jest na jesień 2012.

Czas trwania kursu

Kurs będzie trwał 8 miesięcy na zasadzie zjazdów - weekendowych spotkań raz na dwa tygodnie (2 x 8 godzin), w sumie będą to więc 192 godziny.

Cena

Nie ma jeszcze dokładnie określonej ceny, ale przedział szacunkowy obejmuje kwotę w przedziale od 4 do 7 tysięcy złotych rozbitych na miesięczne płatności.

Podsumowanie

Jest to dosyć ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby wkroczyć do branży tworzenia gier, ale nie mają doświadczenia lub wiedzy. Z drugiej strony jeśli komuś bardzo zależy, to w krótszym czasie i mniejszym nakładem kosztów nauczy się podstaw samemu korzystając z szeroko dostępnych w sieci materiałów. Mimo wszystko jest to dosyć interesująca inicjatywa, którą warto się zainteresować i zobaczyć, czy uda im się zebrać wystarczającą ilość chętnych. W końcu i tak ostatecznym rozrachunkiem będzie pokaz stworzonych gier i rekrutacja do największych firm branży.