Bywają takie projekty, które siedzą w głowie miesiącami, nawet latami. Większość z nich umiera, przestaje być aktualna czy interesująca. Pojawia się czasami moment, w którym projekt krzyczy "teraz albo nigdy" i po chwili znika w czeluściach pobazgranych, zapomnianych notatek i folderu "KIEDYŚ". A czasami nie, i wychodzi z niego całkiem ciekawy efekt.

js13kGames

Konkurs js13kGames zrodził się dawno temu, ale dopiero niedawno został zrealizowany. Sam design (Efka) i kodowanie z wdrożeniem (ja) zajęło dzień, może dwa, natomiast załatwianie sponsorów, nagród, sędziów oceniających gry wysłane przez uczestników to już zupełnie inna bajka. No, ale jak już chwycisz się czegoś, to musisz dowieźć to do końca nie zważając na nic. Jeśli poświęcając wolny czas czujesz satysfakcję, to znaczy, że idziesz w dobrym kierunku.

Js13kGames to konkurs dla programistów i twórców gier HTML5 i JavaScript. Konkurs polega na zmieszczeniu całej gry w limicie jedynie 13 kilobajtów licząc grafiki, skrypty i style, co nie jest łatwym wyczynem. Motywem przewodnim konkursu jest liczba 13.

Sędziowie

Sama elita: Michał Budzyński, Rob Hawkes (obaj Mozilla) i Darius Kazemi (Bocoup). Ich biografie znaleźć można pod tym adresem.

Nagrody

Cała sterta, 19 różnych rodzajów: książki, licencje na oprogramowanie, szkolenia i inne. W sumie około 8000 dolarów wartości - pełna lista tutaj.

Zniżka na bilety onGameStart

Jakby tego było mało, to udało się załatwić niezłą zniżkę na bilety dla każdego chętnego - 50% taniej za bilet na konferencję onGameStart, wystarczy wprowadzić kod 'js13kgames' w formularzu rejestracji.

Podsumowanie

Formularz zgłoszeniowy znaleźć można tutaj, natomiast przed wysłaniem gry warto zapoznać się z zasadami. Najciekawsze dopiero przede mną, bo sukcesem będę mógł nazwać ten projekt dopiero w momencie zasypania mnie zgłoszeniami, ale i tak jest dobrze - niewiele projektów dochodzi do etapu realizacji.