Tegoroczna edycja konferencji Front-Trends odbędzie się już niedługo, ale biletów nie ma już od ponad dwóch miesięcy. Nie dziwi fakt, że tak szybko zostały wykupione, ponieważ edycja Front-Trends 2010 odniosła ogromny sukces, a koszt biletów był bardzo niski jak na tego typu wydarzenie. Wszyscy spóźnialscy i zapominalscy będą mieli jeszcze jedną szansę, by zdobyć wejściówkę - tym razem za darmo.

Front-Face


Front-Face

Sama gra jest prosta - opiera się o mechanikę "memory", czyli dobierania dwóch identycznych kart spośród wielu odwróconych rewersami do góry. Dla urozmaicenia ta wersja zawiera serię pytań związanych z prelegentami konferencji - od danych personalnych, przez adres strony domowej czy loginu na Twitterze, aż po temat prelekcji. Za każdą poprawną odpowiedź gracz zdobywa punkty, ale należy także pamiętać o upływającym czasie. Na szczęście, by wziąć udział w losowaniu biletów, nie trzeba osiągać określonego wyniku - wystarczy po prostu zagrać i ukończyć grę.

Technicznie: nowe API

Front-Face to oczywiście gra HTML5, co jest dosyć szerokim pojęciem. W tym przypadku została napisana w czystym JavaScripcie (czyli bez wykorzystania żadnych frameworków), a użyte API HTML5 to na przykład geolokalizacja - w tym przypadku wykrycie miejsca pobytu gracza i wyznaczenie trasy między nim a miejscem konferencji. Zaimplementowany został także tryb offline, dzięki któremu we Front-Face można grać nie mając aktywnego połączenia z internetem. Gra wykorzystuje także local storage, w którym przetrzymywany jest najlepszy wynik gracza. Dodatkowym, ciekawym elementem jest użycie animacji CSS 3D - podczas gry zdjęcia po kliknięciu obracają się wokół własnej osi. Pliki źródłowe gry znaleźć można w serwisie GitHub. Grafikę jak zwykle wykonała Efka, która pracowała także nad wcześniejszymi grami.

Zagraj we Front-Face!


Konkurs

Do zdobycia jest jedna wejściówka na konferencję - aby ją wygrać (a więc wziąć udział w losowaniu) należy wykonać poniższe kroki:

  1. Zagrać w grę Front-Face,
  2. podzielić się swoim wynikiem na Twitterze (Facebook czy Google+ też może być),
  3. wkleić link do opublikowanego wyniku w komentarzach do tego wpisu.

Nie ma trudnych pytań, każdy może wygrać - wystarczy trochę się wysilić jednocześnie promując grę i konferencję. Konkurs potrwa pięć dni, a więc od 17.04.2012 (wtorek), g. 13:00 do 22.04.2012 (niedziela), g. 13:00. W losowaniu wezmą udział wszystkie zgłoszenia zawierające link do wyniku gry Front-Face - szczęśliwy zwycięzca zostanie wylosowany i ogłoszony w ciągu 24 godzin od zakończenia konkursu. Powodzenia!