Dawno nic się w stolicy nie działo, więc warto rozejrzeć się za ciekawymi propozycjami warsztatów, prelekcji czy konferencji. W oczekiwaniu na konferencję Front-Trends 2012 oraz kolejną edycję barcampów meet.js zobaczmy co jest do wyboru na teraz, oraz najbliższy czas.

Appspirina mini - GoogleTV

Warsztaty z podstaw programowania GoogleTV odbędą się już w najbliższy wtorek, 28 lutego w godzinach 19-22 w pubie Dziekanat 161 (przy ulicy Nowoursynowskiej 161L). Zajęcia poprowadzi po angielsku Łukasz Anwajler. Warsztaty co prawda są darmowe, ale aby móc na nie przyjść, należy się zarejestrować.

GTUG mówi: "Hello APIs"

MobileDeveloper.plEvent organizowany przez warszawski GTUG tym razem będzie dotyczyć API udostępnianych przez różne serwisy oraz możliwości ich wykorzystania w naszych projektach:

  • OAuth na przykładzie Facebook API oraz Google API
  • OpenID na przykładzie Google Federated Login
  • Jak korzystać z webowych API na platformie Android
  • Przykładowe implementacje w PHP
  • Google API dla GWT w Eclipse IDE

Spotkanie odbędzie się 9 marca (piątek) w godzinach popołudniowych, szczegóły zostaną ujawnione wkrótce. Niestety, z powodu dużego zainteresowania lista chętnych się zapełniła i nowe rejestracje trafiają od razu na listę rezerwową, ale zgodnie z zapowiedziami organizatorów być może wszyscy chętni doczekają się możliwości uczestnictwa.

Konferencja Polish IA Summit 2012

Konferencja tematycznie powiązana z takimi hasłami, jak User Interface Design, Interaction Design, Usability, Accessibility, User Experience, HCI, IA i innymi niewiele mi mówiącymi, ale znam kilka osób, którym tematyka na pewno przypadnie do gustu, więc zainteresowanych zapraszam do zapoznania się ze szczegółami. Event odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia w Warszawie, w Pałacu Staszica.