Lato minęło już dawno, a temperatura niebezpiecznie zbliża się do granicy zera stopni, a mimo to organizatorzy front-endowych spotkań na szczęście nie zapadają w zimowy sen. Ba, powiedziałbym nawet, że mają się bardzo dobrze - oto nadchodzą kolejne ciekawe eventy w naszym pięknym kraju.

Nowe miasto: Wrocław

meet.jsDotychczasowe spotkania meet.js ograniczały się do Warszawy, Krakowa i Poznania - teraz czas na Wrocław. Pierwsze spotkanie w tym mieście odbędzie się już 24 listopada w siedzibie firmy Monterail. Lista prelegentów nie została jasno określona z prostego powodu - debiutanckie spotkanie ma być okazją do luźnego porozmawiania o stanie społeczności we Wrocławiu, a także podyskutowaniu na różne, dowolnie wybrane tematy z branży. Warto wspomnieć także o spotkaniu GTUG Wrocław, które odbędzie się w tym mieście 29 listopada. O obu tych wydarzeniach pisze na swoim blogu Reinmar.

Nowa inicjatywa: meet.php

Co prawda staram się skupiać jedynie na front-endzie (ewentualnie na Javascripcie także po stronie serwera - node.js), a więc na PHP nie ma tu za bardzo miejsca, jednak postanowiłem wspomnieć o nowej inicjatywie, która zapowiada się całkiem ciekawie. Chodzi oczywiście o meet.php, które jak sama nazwa wskazuje zajmie się eventami związanymi z tą technologią. Całym przedsięwzięciem opiekuje się poznańskie AKAI, a pierwsze spotkanie odbędzie się już 17 grudnia. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do śledzenia tej inicjatywy.

Nowy event: meet.js weekend

Spotkanie skierowane głównie* do stałych bywalców grupy JS News na Facebooku, które odbędzie się w weekend 2-4 grudnia w Poznaniu, w ZOO Coworking Space. Będzie to intensywne, 48godzinne kodowanie w języku Javascript, a jednocześnie dobra okazja na integrację i spotkanie na żywo ludzi znanych z internetu. Przypomina mi się dwudniowy maraton Node Knockout - mam tylko nadzieję, że tym razem zdrowie psychiczne żadnego z uczestników na tym nie ucierpi.
Oprócz powyższego eventu na mieszkańców Poznania czeka kolejne regularne spotkanie meet.js, które odbędzie się 25 listopada w siedzibie firmy Cognifide. Zaproszonymi gośćmi są Zef Hemel, Bernard Lange, Bartek Szopka i Piotr Kaleta, a więc warto się pojawić. W planach jest także spotkanie w Krakowie, jednak nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Nowa tajemnica: styczeń 2012

PudelekJS jeszcze oficjalnie nie funkcjonuje, a już rozsiewa plotki - jedna z nich głosi, iż w styczniu możemy spodziewać się czegoś naprawdę ciekawego. Cóż to może być? Kiedy mgła tajemnicy zostanie rozwiana? Tego być może dowiemy się wkrótce, ale już teraz można odnieść wrażenie, że warto czekać na więcej szczegółów.