Kolejne spotkanie barcampowe z serii meet.js już za nami, tym razem warszawska edycja przeniosła się do Reaktora, co wszystkim wyszło chyba na dobre. Ci, którzy mieli przyjść, ale się nie zjawili, niech żałują. Na pocieszenie możecie wygrać wejściówki na poznański WordCamp, który odbędzie się już za miesiąc.

Uczestnicy i prelegenci

meet.js warszawaCo prawda na wydarzenie zapisało się ponad 40 osób, a zjawiło się o wiele mniej, ale i tak było nieźle - zazwyczaj na PJWSTK przychodziło kilkanaście osób, teraz w nowym miejscu było sporo ponad dwadzieścia. Ja wystąpiłem jako pierwszy i opowiedziałem o szkicu CSS4 i przyszłości CSSa, w ciągu najbliższych kilku dni opublikuję wpis zawierający niejako transkrypcję tej prezentacji. Po mnie Lech Wilczyński zaprezentował "Java puzzlers in JS". Następny pojawił się Mariusz Nowak, który pokazał "moduły (CommonJS/Node), czyli jak organizować kod Javascript", a na koniec Marek Stasikowski przedstawił nam "wzorce projektowe w JS".

Klimat miejsca - Reaktor.net

Tym razem spotkaliśmy się w nowym miejscu, na ulicy Bohomolca 15 w siedzibie Reaktor.net. Jak dla mnie to był strzał w dziesiątkę! Miejsce miało świetny klimat, każdy mógł się usadowić na wygodnych kanapach lub dużych pufach, do tego dostaliśmy darmowe piwo i chipsy. Mam nadzieję, że następne edycje także się tam odbędą.

Konkurs - wygraj bilety na poznański WordCamp!

Już za miesiąc WordCamp Poznań - konferencja w całości poświęcona CMSowi WordPress. W dniach 9-10 grudnia będzie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy związanych z tą najpopularniejszą platformą blogową, a także posłuchać wielu ciekawych prelegentów: na evencie pojawią się na przykład bloggerzy Michał Maćkowiak i Robert Mikołajuk.
Dzięki uprzejmości ekip meetjs.pl i WordCamp Poznań możecie wygrać trzy darmowe wejściówki na ten event. Jedyne, co należy zrobić, to wysłać poprawną odpowiedź na pytanie konkursowe na adres konkurs@end3r.com z tytułem "Konkurs WordCamp". Pytanie konkursowe brzmi: "jaki numer (w formacie x.x.x) nosi aktualna, najnowsza stabilna wersja angielskiego WordPressa"? Konkurs potrwa 3 dni, od godziny 20:00 dnia 06.11.2011 (niedziela) do godziny 20:00 dnia 09.11.2011 (środa). Powodzenia!

Podsumowanie

Moja pierwsza prezentacja wypadła chyba całkiem nieźle, przynajmniej takie słyszałem opinie. W czasie prezentacji padało sporo pytań, po niej dopadło mnie kilka osób i wypytywało o CSS4, co mnie bardzo miło zaskoczyło. Jestem zadowolony mimo, że przed spotkaniem bardzo się stresowałem. Atmosfera była świetna - jeszcze godzinę po całym wydarzeniu prowadziliśmy ciekawe dyskusje. Już nie mogę doczekać się kolejnych edycji w tym samym miejscu! Ps. Kilka moich zdjęć znaleźć można tutaj.

Update: wyniki konkursu!

Prawidłową odpowiedzią na pytanie konkursowe była oczywiście wersja WordPressa o numerku 3.2.1. Losowanie już za nami, a poniżej znajduje się lista szczęśliwych zwycięzców:

  • Cezary Buliszak
  • Ania Romańska
  • Michał Miszczyszyn

Gratulacje! Dalsze szczegóły zostaną ustalone drogą mailową - odpowiednia wiadomość została do Was wysłana.