Oto lista kolejnych front-endowych wydarzeń w naszym kraju - będą informacje o spotkaniach w najbliższych dniach, ale i zapowiedź na kwiecień przyszłego roku. Jeśli chcesz się spotkać z ludźmi z branży i dowiedzieć się czegoś nowego, na pewno nie pożałujesz - wybór jest duży.

Front-Trends 2012

Co prawda wspomniałem już o drugiej edycji Front-Trends we wpisie o Lea Verou (która jest pierwszym potwierdzonym prelegentem), jednak jak już jestem przy kolejnym wpisie o eventach, to nie mogłem pominąć tego wydarzenia. Jeśli ekipa (Damian Wielgosik, Paweł Czerski) odpowiedzialna za takie konferencje, jak Front-Trends 2010 oraz Falsy Values bierze się za organizację, to sukces jest bardziej, niż pewny. Każdy, kto był choć na jednym z tych dwóch wydarzeń wie, że kwietniowa konferencja (26-27 kwietnia 2012 w Warszawie) będzie jazdą obowiązkową dla każdego szanującego się front-end developera w Polsce.

meet.js w Krakowie i Poznaniu

Kolejna edycja spotkań meet.js odwiedzi w październiku dwa powyższe miasta - pierwsze już 8 października (sobota), a drugie cztery dni później, 12 października (środa). Pełną listę prelegentów i ich tematów przeczytać można w tym wpisie. Inicjatywę można śledzić zaglądając na stronę meetjs.pl.

Developerskie spotkania z Google Technology User Groups

Nasze polskie GTUGi przygotowały trzy ciekawe spotkania w październiku. Już dzisiaj w Poznaniu Paul Kinlan opowie o Chrome Web Store i HTML5 (zobacz relację z podobnego spotkania, które poprowadził Michael Mahemoff w stolicy). W przyszłą środę, 12 października w Warszawie pojawią się aż cztery osoby z Google, by poruszyć takie tematy, jak YouTube API, App Engine czy Google Apps. Natomiast 20 października w Krakowie Petra Cross opowie o procesie tworzenia aplikacji w Google.