Ledwo zdążyłem wspomnieć o Front Row Conference, zaczynam myśleć o nadchodzącym spotkaniu nt. Detekcji kolizji w grach Javascriptowych, a już kolejne ciekawe tematy pojawiają się na horyzoncie. Ekipa DevMeetings najpierw po cichu (informując tylko osoby biorące wcześniej udział w warsztatach z Server-Side Javascript) zorganizowała trzydniowy maraton związany właśnie z serwerowym Javascriptem, a teraz przedstawia wnioski z tego spotkania, oraz zaprasza na kolejne eventy!

DevCamps

Maraton ten, ServerSide Javascript Research and Development Summer Camp, odbył się w dniach 1-3 lipca w miejscowości Wiejce. Przez ten czas uczestnicy dokładnie przeanalizowali wszelkie aspekty związane z tematem, a ich owocem okazały się być wyniki, wnioski i podsumowania 18 tematów badawczych. Warto śledzić stronę DevCamps.pl, na której systematycznie będą pojawiać się kolejne tematy.

W tym momencie na stronie znajduje się ich pięć: DevCamps
- Testy wydajności środowisk (CPU oraz I/O),
- Testy wydajności systemów generowania szablonów,
- Protokoły,
- Pisanie bezpiecznego kodu pod Node.JS,
- Zabezpieczanie kodu źródłowego.

Dodatkowo zapowiedziano już kolejną tego typu atrakcję: SSJS Winter Camp 2011. Na razie brak jakichkolwiek szczegółów, ale już teraz na stronie DevCamps.pl można zostawić swojego maila, by w razie czego być na bieżąco. Jeśli interesuje was opinia na temat letniego obozu z punktu widzenia Front-end developera, warto zapoznać się na przykład z relacją Kasi Drzyzgi.

Hot Topics

Naturalną kontynuacją wniosków z letniego obozu będą trzy spotkania dostępne w ramach DevMeetings:

Wydajność Node.JS kontra reszta świata

Kiedy: 03.09.2011
Gdzie: Poznań
Szczegóły: zobacz

Bazy NoSQLowe - naturalny storage aplikacji JS

Kiedy: 10.09.2011
Gdzie: Warszawa
Szczegóły: zobacz

Middle-End w oparciu o ServerSide JS

Kiedy: 24.09.2011
Gdzie: Kraków
Szczegóły: zobacz

Podsumowanie

Kto by pomyślał jeszcze rok, czy dwa lata temu, że tyle będzie się działo w tej branży. Nie tylko jeśli chodzi o Front-end w postaci HTML i CSS, ale także Javascript, w tym także druga strona mocy, czyli serwer. Nic, tylko zapisywać się i korzystać!