Jako, że od jakiegoś czasu mam urlop, a co za tym idzie mocno ograniczony dostęp do neta, to i wpisów brak. Szczególnie patrząc po ilości wpisów przed samym urlopem. Dziś będzie lekko i przyjemnie, mianowicie zobaczymy co w trawie konferencyjnej piszczy. Będą nowości, będzie przypomnienie tego, o czym pisałem już wcześniej.

Front Row Conference

Na razie nie ma zbyt wielu konkretnych informacji, jednak z oficjalnej strony wyczytać można chociażby fakt, iż ta dwudniowa konferencja front-end odbędzie się w dniach 20-21 października (yay! moje urodziny) w Krakowie (uh, to miasto średnio mi pasuje...). Konferencja została okrzyknięta największą tego typu w Krakowie. Fakt faktem, że Front-Trends jak i Falsy Values odbywały się w Warszawie. Jak na razie zbierają oni chętnych prelegentów - jestem bardzo ciekaw kto się pojawi. Co do dokładnego miejsca, ceny biletów jak i innych atrakcji nie wiadomo nic, ale zapewne z czasem na stronie będą pojawiać się kolejne informacje. Cóż, pozostaje mi jedynie życzyć organizatorom powodzenia, a wszystkich zainteresowanych zachęcić do śledzenia rozwoju konferencji.

onGameStart

Od poprzedniego mojego wpisu odnośnie onGameStart trochę się zmieniło: do prelegentów dołączyły takie osoby, jak Andrew Baker czy Ryo Shimizu (prawdziwy Javascript ninja!). Grono sponsorów i partnerów konferencji robi duże wrażenie: Google, Github, Apress, Pusher, FrazPC, meet.js, Grandessa, enchant.js czy Ideateca. Sama konferencja odbędzie się w dniach 22-23 września w Centrum Konferencyjnym na ulicy Księcia Trojdena 4 w Warszawie. Jest już znane miejsce imprezy, która rozpocznie się o 19:00 dnia 22 września, będzie to restauracja i bar Inside na ulicy Marszałkowskiej 64. Konferencja onGameStart to jazda obowiązkowa, jeśli jeszcze nie masz biletu, to nawet się do tego nie przyznawaj, tylko od razu kup sobie jeden.

Node Knockout

O tym też już kiedyś pisałem, natomiast warto wspomnieć o starcie pierwszego etapu, czyli rejestracji drużyn. Jeśli chcesz stworzyć nową grupę, teraz jest na to czas. Jeśli nie, to zawsze możesz później próbować dołączyć do już istniejącej. Michał Budzyński oświadczył już jakiś czas temu, że zapewni miejsce wszystkim chętnym przebywającym w Warszawie, a więc będzie okazja poprogramować aplikacje Node.js razem w jednym miejscu. Pamiętajcie, że Node Knockout odbędzie się już 27-29 sierpnia!

Podsumowanie

Dzieje się, i to dzieje się sporo. Już niedługo startuje kolejna seria spotkań pod szyldem DevMeetings, tym razem będzie to Detekcja kolizji w grach Javascriptowych. Jak wieść gminna niesie, są jeszcze szanse na Front-Trends 2011, jednak jak na razie to jedynie niepotwierdzone plotki. Z drugiej strony, opuszczając nasz piękny kraj, ale trzymając się tematyki tworzenia gier warto wspomnieć o New Game Conference, która będzie miała miejsce w San Francisco, USA w dniach 1-2 listopada. Jak widać onGameStart odbędzie się wcześniej i nadal można bez przeszkód nazwać ją pierwszą, prawdziwie nastawioną na gry w HTML5 konferencją.