Nie ma czasu na odpoczynek, kolejne eventy z branży pojawiają się na horyzoncie. Jak tak dalej pójdzie, to mój blog będzie monotematycznym miejscem relacji ze spotkań i warsztatów. Nic to, pozostaje się jedynie cieszyć, że zaczyna się dziać tak wiele. Momentami za wiele, kiedy trzeba wybrać jeden event z kilku dostępnych w tym samym czasie, ale lepiej tak, niż gdyby nic sie nie działo - i tego się będę trzymać.

OnGameStart

Event zapowiada się na coś dużego pokroju Falsy Values, skoncentrowanego na moim ulubionym temacie - tworzeniu gier. OnGameStart skupi się na grach w HTML5, a gośćmi będą największe sławy z branży. Już teraz warto zarezerwować sobie czas wolny oraz odłożyć trochę pieniędzy, bo na pewno nie będziecie tego żałować.

Kiedy: 22-23 września 2011
Gdzie: Warszawa
Organizator: Michał Budzyński
Prowadzący: całe mnóstwo
Strona: http://ongamestart.com/

Node Knockout

Event odbywający się co roku, polegający na stworzeniu w 48 godzin działającej aplikacji opartej o Node.js, która konkuruje z innymi stworzonymi przez pozostałe ekipy o tytuł najlepszej. Do tego są jeszcze różne kategorie, w których nasza aplikacja może zostać wyróżniona. Szykuje się ostra dwudniowa jazda bez czasu na odpoczynek, a wszystko to będzie miało miejsce także w Warszawie. Może być ciekawie, szykujcie już kawę i napoje energetyczne.

Kiedy: 27-29 sierpnia 2011
Gdzie: cały świat, w tym Warszawa
Organizator zawodów: Node Knockout Team
Organizator miejsca w stolicy: Michał Budzyński
Strona: http://nodeknockout.com/

DevMeeting o Server-Side JavaScript (Node.js, RingoJS i V8CGI)

Było programowanie gier w Javascript, w trakcje jest tworzenie aplikacji mobilnych w JS, a następnym tematem godnym uwagi będzie nadal Javascript, ale... na serwerze. Olewamy PHP i Javę, zaczynamy nowy rozdział, backend i frontend w jednym języku. Dzięki temu komunikacja między tymi warstwami będzie czystą przyjemnością. Piotr Zwoliński nie zwalnia tempa i organizuje kolejne spotkania, dzięki którym nasz rodzimy rynek zaczyna żyć własnym życiem. Zapraszam wszystkich i serdecznie polecam, bo moje wrażenia ze szkolenia na którym byłem mogę wyrażać w samych superlatywach. Zapisujcie się, bo warto!
Jedyny minus to brak na tej liście warszawy, ale jeśli będziemy zrzędzić dostatecznie głośno, to może doczekamy się odwiedzin Node.js w wydaniu DevMeetings w stolicy.

Kiedy: 14 maja, 21 maja, 18 czerwca
Gdzie: Poznań, Wrocław, Kraków
Organizator: Piotr Zwoliński
Prowadzący: David de Rosier
Strona: http://devmeetings.pl/

Podsumowanie

Powtórzę się pisząc, że ilość eventów, które odbędą się w najbliższym czasie jest ogromna. Nie zmienia to faktu, że jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Promujcie te wydarzenia, korzystajcie z nich - to wszystko jest dla nas. Bez wsparcia uczestników nie byłoby chęci kontynuowania ze strony organizatorów. Tak więc: dzięki Wam za to, co zrobiliście do tej pory - róbcie to dalej!