Z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ale jednak - uruchomiłem tematycznego bloga, którego motywem przewodnim będzie szeroko pojęty front-end. Będzie o nowych technologiach, HTML5, CSS3, o Javascript, jQuery, być może też o tworzeniu gier, pisaniu aplikacji na urządzenia mobilne, czy o relacjach z tematycznych konferencji i spotkań. Co z tego wyjdzie, zobaczymy wkrótce.

Zgodnie z tradycją, skrypt bloga napisałem sam, od zera. Z jednej strony straciłem dużo czasu, a mogłem po prostu skorzystać z Wordpressa. Z drugiej jednak sporo się nauczyłem, a przy okazji mam pełną kontrolę nad kodem i znam każdą jego linijkę. Nie wykluczam, że i w tej wersji mogą pojawić się błędy (jeśli coś ktoś znajdzie, to niech zgłasza, postaram się je poprawić), ale przynajmniej będę wiedział o co chodzi i jak to naprawić. Nie lubię Wordpressa za to, że jest całkiem sporym kombajnem, który wypluwa dużo zbędnego kodu - nie zmienia to jednak faktu, że do wielu projektów nadaje się idealnie (chociażby Neuroshima Hex).

Tematykę ustaliłem, zobaczymy jak będzie z treścią. Nie jestem nieomylnym guru, wręcz przeciwnie - przede wszystkim chcę się uczyć i rozwijać, będę pisał dla siebie, poruszał tematy, które mnie interesują, ale na które nie miałem czasu lub motywacji, żeby się nimi dokładniej zająć. Teraz będzie okazja, by to wszystko przyswoić. Jeśli będę pisać głupoty, to, drogi czytelniku, masz pełne prawo mnie zbesztać. Oczywiście przyjmuję jedynie konstruktywną krytykę, zwykłe obrzucanie błotem nie przejdzie. Liczę na to, że nie tylko mnie przydadzą się tworzone tu wpisy, ale czy to się uda zobaczymy dopiero za jakiś czas.

Ps. Tak, wiem, strona główna nadal jest stara a portfolio nie aktualizowałem od pół roku. Mam na głowie kilka projektów, które staram się rozwijać. Obiecuję, że na dniach cała strona zostanie odświeżona i zaktualizowana. Aha, prywatny blog przeniosłem pod adres http://end3r.com/weblog/. Znając życie wpisów tam wiele nie będzie, ale też nie zamierzam go uśmiercać. Nadal będzie online chociażby dla tych kilku znajomych osób, które go czytają i komentują.