Jestem po pierwszym dniu dwudniowych warsztatów z Game Developmentu podczas konferencji Falsy Values, na samą myśl o OnGameStart już mi ślinka cieknie, a tu nagle (ok, teoretycznie tydzień temu, ale jakimś cudem to przegapiłem) okazuje się, że to nie wszystko! Ekipa DevMeetings postanowiła zorganizować kolejną serię spotkań związaną z tworzeniem gier w Javasctript.

devmeeting: wykrywanie kolizjiPo bardzo dobrze wspominanym przeze mnie szkoleniu z Programowania gier w Javascript, trwających aktualnie Server-side Javascript, nadchodzi kolejny killer: Detekcja kolizji w grach Javascriptowych. Jest to bardzo ciekawy temat, a organizator (Piotr Zwoliński) oraz prowadzący (Marek Pawłowski) gwarantują wysoki poziom szkolenia. Zobaczmy więc co nas czeka na kolejnym dwunastogodzinnym maratonie programistycznym.

O czym będzie?

Pozwolę sobie zacytować stronę szkolenia:
1. Krótkie i treściwe repetytorium z fizyki, powtórka zagadnień z podstawówki (lub gimnazjum w przypadku młodszych uczestników DevMeetingu) dotyczących ruchu w przestrzeni dwuwymiarowej.
2. Matematyka wektorów (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, obliczanie długości wektora).
3. Szczegółowe przedstawienie sposobów wykrywania kolizji dla kształtów o zróżnicowanej konfiguracji:
- test odległości pomiędzy punktami,
- obliczanie odległości pomiędzy punktem, a najbliższym mu punktem danego trójkąta,
- obliczanie odległości pomiędzy punktem, a najbliższym mu punktem wielościanu wypukłego,
- twierdzenie SAT (Separating Axis Theorem) czyli szukanie kolizji obiektów na podstawie ich rzutów na poszczególne osie symetrii.

Czy warto?

Oczywiście! Pozytywne opinie uczestników, wysoki poziom szkoleń, darmowy wstęp, ciekawe tematy - to wszystko składa się na bardzo interesującą całość. Nie ma się co zastanawiać, formularz rejestracji znajduje się pod tym adresem.