Najbardziej oczekiwane filmy 2021

Z niecierpliwością czekamy na moment, gdy będziemy mogli wrócić do kin i oglądać filmowe nowości na dużym ekranie. Wszystko wskazuje na to, że w przeciwieństwie do poprzedniego roku, rok 2021 przyniesie nam powiew świeżości w kinematografii.

Rok 2021 zapowiada się ciekawie dla filmu, głównie dzięki hucznie zapowiadanym premierom Stevena Spielberga, Marvela i Jamesa Bonda. W tym roku możemy spodziewać się premier tych filmów, które z różnych względów nie zostały wypuszczone w 2020 roku (między innymi „Nie czas umierać” czy „Czarna wdowa”). Będziemy mogli je oglądać zarówno, gdy trafią do kin, jak i w transmisji strumieniowej. W tym roku zadebiutują również długo oczekiwane sequele kolejna część Minionków, pełna emocji niczym Fire Joker automat czy nowa odsłona Kosmicznego Meczu.

Sprawdźmy, jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2021 roku.

Nie czas umierać

Kolejna z serii przygód o Agencie 007. Tym razem James Bond (w tej roli Daniel Craig) decyduje się pomóc w odbiciu porwanego naukowca. Cała misja prowadzi Bonda prosto do niebezpiecznego przeciwnika.

Top Gun: Maverick

Peter „Maverick” Mitchell (grany przez Toma Cruise’a) to jeden z najlepszych lotników Marynarki Wojennej, który po latach służby wraca, aby zmierzyć się ze swoją przeszłością. Maverick będzie odpowiadał za szkolenie nowego oddziału absolwentów i przygotowaniu ich na niebezpieczną misję. W wyreżyserowanym przez Josepha Kosinskiego filmie akcji wezmą udział Jennifer Connelly, Jean Louis Kelly, Val Kilmer i Miles Teller. Premiera filmu zaplanowana jest na początek lipca 2021.

Diuna

Długo oczekiwany remake Denisa Villeneuve'a pojawi się zarówno w HBO Max, jak i w kinach. Główną rolę w filmie zagra Timothée Chalamet, który wcieli się w młodego księcia o imieniu Paul. Film jest ekranizacją popularnej powieści Franka Herberta, której akcja dzieje się w dalekiej przyszłości. Diuna to inaczej pustynna planeta Arrakis. Jest to zarazem jedyne miejsce, skąd wydobywa się cenny melanż, który przedłuża życie, umożliwia odbywanie międzygwiezdnych podróży i patrzenie w przyszłość.

Diuna zostaje przekazana szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa więc książę Leto, jego żona oraz syn, Paul – wkrótce będą oni musieli stoczyć walkę o władanie nad planetą. Gwiazdorską obsadę tej produkcji dopełniają Zendaya, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Jason Momoa i Javier Bardem.

Szybcy i wściekli 9

W dziewiątej części kultowej już serii „Szybcy i wściekli” znów podążymy za Dominicem Toretto (w tej roli Vin Diesel), którego ekipa i członkowie rodziny połączą siły, aby stanąć do walki z jednym z najbardziej utalentowanych zabójców i kierowców wyczynowych na świecie – Jakobem (w tej roli John Cena). W filmie powróci również uwielbiany przez widzów Han Lue. Premiera filmu jest zaplanowana na maj 2021.

Godzilla vs. Kong

Film „Godzilla vs. Kong” ma zadebiutować zarówno w HBO Max, jak i w kinach. Film jest kontynuacją takich produkcji jak „Godzilla II: Król Potworów” i „Kong: Wyspa Czaszki” i pozwoli kultowym potworom zmierzyć się w epickiej bitwie, której wynik przesądzi losy naszej planety.

Space Jam: A New Legacy

Kontynuacja klasycznego filmu „Kosmiczny Mecz”, który cieszył się ogromną popularnością w 1996 roku, w którym królowały klasyczne gry i nie takie, jak automaty do gry, a komputerowe. Film zadebiutuje w kinach i na HBO Max. Główny bohater, gwiazda NBA LeBron James, zacznie współpracować z Królikiem Bugsem i resztą ekipy Looney Tunes. W tej rodzinnej komedii, którą wyreżyserował Malcolm D. Lee, pojawią się Don Cheadle i inni gracze NBA, tacy jak Klay Thompson i Chris Paul.

Minionki: Wejście Gru

Premiera filmu została opóźniona o rok – widzowie będą mogli obejrzeć nowe przygody sympatycznych bohaterów już tego lata. W kolejnej części zabawnej historii o Minionkach poznamy lepiej głównego antybohatera opowieści – Feloniusa Gru, cofając się jego przeszłości.

Nightmare Alley

NIghtmare Alley to thriller psychologiczny, oparty na powieści Williama Lindsaya Greshama o tym samym tytule. Film został wyreżyserowany przez zdobywcę Oscara Guillermo del Toro. W rolach głównych zobaczymy m.in. Bradleya Coopera i Cate Blanchett. Cooper wcieli się w rolę pracownika wesołego miasteczka, obdarzonego niezwykłymi zdolnościami manipulowania innymi ludźmi. Na swojej drodze spotka psychiatrę (w tej roli Cate Blanchett), która posiada jeszcze bardziej niebezpieczne skłonności. Gwiazdorską obsadę uzupełniają Willem Dafoe, Toni Collette i Rooney Mara.

West Side Story

Pod koniec 2021 roku widzowie będą mogli cieszyć się premierą długo oczekiwanej filmowej adaptacji gwiazdorskiego broadwayowskiego musicalu w reżyserii Stevena Spielberga. Ansel Elgort i Rachel Zegler zagrają zakochanych w sobie Tony’ego i Marię.

Czarna Wdowa

Wydaje się, że Scarlett Johansson w końcu doczekała się osobnego film o Czarnej Wdowie. Jest to długo oczekiwany film Marvela, w którym występują także David Harbour, Florence Pugh i O-T Fagbenle. Akcja filmu rozgrywa się po filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” z 2016 roku. Natasha Romanoff ucieka i jest zmuszona stawić czoła swojej szpiegowskiej przeszłości na długo przed tym, zanim została słynną mścicielką.

Co jeszcze?

Lista filmów, których premiery zaplanowane są na 2021, jest długa i wśród najbardziej wyczekiwanych są kontynuacje dobrze znanych klasyków, które na stałe weszły do kanonu kinematografii. W tym roku zobaczymy jeszcze trzecią część przygód Spidermana, siódmą część “Mission: Impossible”, czwartą część „Matrixa” oraz drugą część horroru “Ciche Miejsce”