Damian Wielgosik opublikował swoją pierwszą, w pełni darmową książkę wprowadzającą czytelnika w świat front-endu. Dzięki książce dostępnej online każdy chętny może poznać podstawy tworzenia stron internetowych w HTML5 i CSS3. Nie dość, że wiedza jest aktualna i konkretna, to została przekazana przez świetnego developera i wieloletniego trenera.

Ferrante book


Książkę "Moja pierwsza strona internetowa w HTML5 i CSS3" znajdziecie pod tym adresem, warto także zajrzeć do wpisu Damiana oraz zapisać się do nowo powstałej grupy na Facebooku dedykowanej początkującym front-end developerom. Pamiętajcie, że Damian prowadzi także szkolenia w ramach Functionite - to kolejna okazja, by dowiedzieć się od niego wiele dobrego.

Wiem, że pisanie książki to nie jest taka prosta sprawa - sam napisałem dopiero rozdział o Gamepad API do HTML5 Game Development Insights i próbuję zacząć zaplanowaną już od dawna książkę Build HTML5 Games for Firefox OS. Tym bardziej gratuluję ukończenia i życzę powodzenia z promowaniem jej. Materiał jest bardzo dobry, teraz wystarczy tylko trafić do odpowiedniej ilości zainteresowanych osób.

Przy okazji można także wspomnieć o narodowym spisie front-endowców 2014, który zorganizowany został także przez Damiana. Wypełnienie całości nie powinno zająć zbyt wiele czasu, a dzięki temu powinniśmy dostać ciekawy, aktualny stan naszej branży.