Zebrało się trochę informacji, które pojedynczo szkoda dawać jako oddzielny wpis, a i zostawić też nie bardzo, bo to ciekawe newsy. Powstało więc już drugie (po pierwszym z lipca zeszłego roku) zestawienie HTML5 Games News, czyli zbiór informacji powiązanych mniej lub bardziej w tworzeniem gier w HTML5.

GT Racing: Motor Academy - Gameloft podwyższa poprzeczkę dla gier HTML5

Gry na Google+ zyskały niedawno bardzo ciekawą pozycję - GT Racing: Motor Academy. Jest to symulator wyścigów 3D, który na pierwszy rzut oka wygląda jak jedna z wielu tego typu gier. Nie jest to zarzut, a raczej komplement wiedząc, że gra została wykonana z pomocą technologii HTML5. W Motor Academy dostajemy do dyspozycji aż 111 modeli prawdziwych samochodów, którymi można ścigać się na wielu ciekawych trasach. To na pewno kolejny duży krok w stronę realistycznych gier FPS uruchamianych w przeglądarce bez potrzeby posiadania żadnych pluginów.

Konkurs Pokki 1UP - stwórz grę i zgarnij 30 tysięcy dolarów

pokki 1upDrugi konkurs Pokki (pierwszym był Pokki Challenge) tym razem nosi nazwę 1UP i potrwa do 20 lutego 2012 roku. Nagroda główna robi wrażenie - to 30 tysięcy dolarów oraz wyjazd na Game Developers Conference 2012 (która odbędzie się w dniach 5-9 marca w San Francisco, USA). Nagrody pocieszenia także są warte uwagi - drugie miejsce warte jest 13 tysięcy dolarów, a trzecie 7 tysięcy. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest użycie specjalnego Pokki SDK, które aktualnie działa tylko na Windows. Na szczęście można albo stworzyć grę samemu w HTML5, a później wkomponować ją w Pokki SDK, albo cierpliwie poczekać na autorów, którzy zapowiedzieli już wsparcie platformy Mac "na początku roku 2012". Nie wyobrażam sobie konkursu na grę HTML5 opartą o framework, który ma być dostępny tylko na Windows... Należy również pamiętać, że gra musi być nowa i nigdy nie być wcześniej publikowana.

HTML5 Game Developer w Cryteku poszukiwany

Informacja trochę stara, ale skoro nadal wisi, to pewnie jest jeszcze aktualna. Chodzi o ofertę Cryteka, który poszukuje HTML5 Game Developera. Samej firmy chyba nie muszę przedstawiać - to twórcy chociażby tak znanej serii gier jaką jest Crysis. Cieszy fakt, że nawet tak duże firmy kierują swoje zasoby w stronę gier HTML5.

HTML5 Game Devs

Co prawda serwis HTML5 Grind informujący o najświeższych wiadomościach związanych z grami HTML5 nie podziałał zbyt długo, ale wygląda na to, że HTML5 Game Devs chce zająć się tym samym - mam dzieję, że podziałają dłużej niż ich poprzednicy. Zachęcam do śledzenia ich publikacji, bo mało w necie miejsc dedykowanych tworzeniu gier HTML5.

Global Game Jam

Global Game Jam organizowany jest w wielu miejscach świata, w tym także w Poznaniu, w siedzibie ZOO Coworking Space dobrze znanego z meet.js Weekend. Poznański event odbędzie się zgodnie ze światowym harmonogramem w dniach 27-29 stycznia 2012 roku.

HTML5 Game Jam w Paryżu

Darmowy, 48-godzinny event w stolicy Francji, Paryżu, odbędzie się w dniach 10-12 lutego 2012 roku. Zadaniem uczestników będzie stworzenie gry od zera w jedynie dwa dni. Mimo, że bilety nic nie kosztują warto się w nie zaopatrzyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowy opis eventu oraz bilety znaleźć można na stronie Eventbrite.