Do nadchodzącej wielkimi krokami konferencji Front Row w Krakowie zostało już tylko kilka dni, czas więc urozmaicić to oczekiwanie czymś przyjemnym. Idąc przykładem Fabric Tetris dla konferencji Falsy Values i gry onSpaceStart opartej na onGameStart, dziś pojawia się kolejna z konferencyjnych gier w HTML5 natchniona tym razem przez Front Row Conference - Front Invaders!

Front Invaders

Trzecia gra powiązana z konferencjami, tym razem bardziej niż zwykle abstrakcyjna - przejmij kontrolę nad rakietą HTML5 i morduj bez litości badzIEwnych kosmitów z odmętów Internetów. Nie pozwól, by Explorery przejęły kontrolę nad światem - podejmij nierówną walkę i przechyl szalę zwycięstwa na stronę otwartych technologii. Jak się postarasz, to dostaniesz nawet bonusowe latadełko w postaci rakiety CSS3!

Front Row Conference - konkurs

front invadersJak zapewne niektórzy już wiedzą, konferencja Front Row odbędzie się w dniach 20-21 października 2011 w Krakowie, czyli w najbliższy czwartek. Dla spóźnialskich i zapominalskich ekipa organizatorów postanowiła zasponsorować dwa bilety zupełnie za darmo. Jedyne, co wystarczy zrobić, to wysłać maila na adres konkurs@end3r.com o tytule "Front Invaders - konkurs" z odpowiedzią na pytanie konkursowe. Jakie jest to pytanie? Bardzo proste, związane z grą oczywiście: na którym poziomie gry odblokowana zostaje rakieta CSS3? Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie można wybrać dwie drogi - albo zagrać w grę i przekonać się o tym na własne oczy, albo pobawić w hakera i zajrzeć w kod źródłowy, aby odnaleźć interesującą nas zmienną. Obie drogi są poprawne, w końcu to świat otwartego kodu. W źródła można znajrzeć bezpośrednio w samej grze, lub zaglądając do repozytorium na GitHubie.

Zasady konkursu

Ekspresowy konkurs trwa 24 godziny, od niedzieli 16.10.2011, g. 22:00 do poniedziałku 17.10.2011, g. 22:00. W losowaniu biletów wezmą udział oczywiście tylko poprawne odpowiedzi na pytanie konkursowe wysłane na maila. Sierotką Marysią będzie wybrana osoba z ekipy organizatorów konferencji, wyniki zostaną podane najszybciej jak to będzie możliwe - ten wpis zostanie przeedytowany, a zwycięzcy dostaną wiadomość o wygranej na swoje skrzynki pocztowe.

Zagraj we Front Invaders


Nad samą grą spędziłem trochę więcej czasu, niż nad poprzednią - onSpaceStart. Termin realizacji był dosyć krótki, konferencja rozpoczyna się już w czwartek, dlatego konkurs potrwa tylko 24 godziny. Pozostaje mi życzyć wszystkim chętnym powodzenia! Oczywiście opinie na temat samej gry także będą mile widziane. Tak samo klikanie w +1, Lubię to i Twittera.

Update: wyniki konkursu!

Konkurs zakończony, czas ogłosić wyniki. Zanim to jednak nastąpi, warto odpowiedzieć na pytanie konkursowe, a także dodać małą ciekawostkę. Nikt nie szukał na tyle dokładnie, by zauważyć w kodzie fragment odpowiedzialny za ręczną zmianę typu rakiety, dzięki czemu mógłbym uznać odpowiedź w stylu "na dowolnym poziomie, wystarczy wcisnąć literę C na klawiaturze". Najbliżej był Piotr Czekaj, który napisał, że doszedł tylko do poziomu 2 i znalazł linię odpowiedzialną za zmianę stanu gry, czyli w tym przypadku koloru rakiety, która normalnie zostaje odblokowana na... oczywiście, poziomie 10. Można było zgarać, można było to także sprawdzić - w dwóch miejscach, ponieważ specjalnie użyłem tej liczby na stałe: w komunikacie (config.js) i w warunku if (utils.js). Wracając jednak do wygranych, oto i ich nazwiska:

  • Michał Maćkowiak
  • Marek Stępniowski

Gratulacje! Dalsze szczegóły zostaną ustalone drogą mailową - odpowiednia wiadomość została do Was wysłana.

PS. Front Invaders jest już online na Kongregate i HTML5Games.com.