Razem z ekipą Devmeetings przygotowaliśmy propozycję warsztatów związanych z programowaniem mobilnych gier HTML5 w oparciu o Phaser, najpopularniejszy w tym momencie framework do tworzenia mobilnych gier 2D w języku JavaScript. Warsztaty odbędą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy zainteresowanie wyrazi wystarczająco duża liczba osób. Wypełnijcie tą ankietę jeśli tylko chcecie, bym odwiedził Wasze miasto (i przy okazji kilka innych) z tym tematem.

Devmeetings Phaser


Szkolenia (jeśli w ogóle się odbędą) planowane są na maj-czerwiec. Formą będą przypominać inne warsztaty Devmeetings, łącznie z zasadą Pay What You Want i darmową pizzą na lunch. Oto co można przeczytać o tym szkoleniu:

Jeśli od dawna myślałeś o tym, by zacząć przygodę z tworzeniem gier, to teraz nadarza się ku temu świetna okazja. Rynek mobilnych gier HTML5 rozwija się w ogromnym tempie i teraz jest najlepszy moment, by nauczyć się technologii i dołączyć do szaleństwa realizując swe marzenia jednocześnie na nich zarabiając.

Więcej informacji znajdziecie na podstronie HTML5 Games w oparciu o Phaser. Pamiętajcie, że jest to tylko i wyłącznie propozycja - jeśli ilość chętnych będzie wystarczająca, to projekt wejdzie w życie. Wszystko zależy od Waszego zainteresowania, a wspomnianą ankietę znajdziecie tutaj.

Szkolenie może zostać zrealizowane w oparciu o jedną z dwóch gier, nad którymi pracuję: Hungry Fridge lub Cyber Orb (pamiętajcie, że to tylko dema, prototypy), ale może to być równie dobrze coś zupełnie nowego. W czasie warsztatów zbudujemy grę od samego początku, od podstaw, aż po ukończoną wersję grywalną. Zainteresowani?