Pod koniec lutego miałem przyjemność udać się do Barcelony na największe targi mobilne na świecie, Mobile World Congress. Na stoisku Mozilli prezentowałem grę Captain Rogers działającą na urządzeniach z systemem Firefox OS. Oprócz miłych wspomnień przywiozłem ze sobą telefon Alcatel One Touch Fire z wspomnianym Firefox OS na pokładzie, którym chętnie się podzielę, a w gratisie do zestawu dorzucę też koszulkę js13kGames.

MWC Mozilla booth


Enclave Games na stoisku Mozilli podczas Mobile World Congress

Najpierw odbył się Press Event podczas którego zaprezentowane zostały nowości Mozilli - między innymi referencyjne urządzenie Flame, a także smartfon za 25 dolarów. Następnie przez cztery intensywne dni prezentowałem grę Captain Rogers na stoisku Mozilli podczas targów. Bardzo miło wspominam ten czas - było wiele okazji do porozmawiania o technologii, grze czy planach na przyszłość z mnóstwem mniej lub bardziej przypadkowych osób. Z tej okazji pojawił się nawet artykuł o mnie na Antywebie, wziąłem także udział w wywiadzie głosząc swe opinie przed samym Brendanem Eichem, twórcą JavaScriptu. Wsparcie ekipy Mozilli było niesamowite, dzięki czemu pobyt upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze.

Alcatel One Touch Fire i js13kGames


Nagroda

Nagrodą w konkursie jest nowy, nieużywany pomarańczowo-biały smartfon Alcatel One Touch Fire z systemem Firefox OS - bez opakowania, dokumentów ani gwarancji. Taki dostałem i takiego oddaję. Dla mnie jest to dobry materiał na urządzenie testowe, by sprawdzać działanie tworzonych gier czy aplikacji na konkretnym urządzeniu, ale jeśli chcesz, to nada się także do codziennego użytku. Jeśli go wygrasz, to zrobisz z nim co zechcesz. Do telefonu dorzucam też koszulkę js13kGames z edycji 2013, sponsorem obu nagród jest oczywiście Enclave Games.

Zasady konkursu

Wyślij e-maila na adres konkurs@end3r.com z tematem "Konkurs Firefox OS" w którym przedstawisz odpowiedź na poniższe pytanie:

  • dlaczego właśnie Ty powinieneś wygrać telefon z Firefox OS?

Najlepsza odpowiedź zostanie opublikowana na blogu, a zwycięzca otrzyma wspomniany telefon i koszulkę w wybranym rozmiarze. Konkurs trwa 10 dni, rozpoczyna się 18 marca, godzina 15:00 (wtorek) i kończy 28 marca, godzina 15:00 (piątek). Wyniki zostaną podane kilka dni po zakończeniu konkursu. Najlepszą odpowiedź wybiorę według jednego kryterium: zaskocz mnie. Może to być zabawna odpowiedź, może to być nagranie wideo albo gra. Im bardziej oryginalna odpowiedź, tym lepiej.

Powodzenia!