Mieliśmy już w stolicy Firefox OS App Days (które odbyły się w ten sam weekend co organizowany przeze mnie Warsaw Game Jam), natomiast teraz będziemy mogli spędzić więcej czasu na tym, co tygryski lubią najbardziej, czyli tworzeniu gier i aplikacji - Warszawa jako jedno z trzech miast na świecie (za Bogotą i Madrytem) będzie gościć Firefox OS App Workshops już 1 czerwca!

Firefox OS App WorkshopsO systemie mobilnym Mozilli zdarzyło mi się już pisać na blogu w artykule "W Firefox OS jest coś magicznego", zapewne wielu z Was już wie czym on jest - systemem w pełni stworzonym w technologiach Internetowych, czyli z użyciem HTML5, CSS3 i JavaScript. Urządzenia z tym systemem pojawią się lada chwila na rynkach całego świata, a my mamy okazję być jednym z pierwszych krajów, który przetestuje je w warunkach bojowych. Daje to oczywiście fory przy zapełnianiu aplikacjami względnie pustego Mozilla Marketplace.

Warsztaty z Firefox OS będą idealną okazją, by poznać tajniki mobilnego systemu Mozilli oraz przystosować istniejące już lub stworzyć nowe gry i aplikacje HTML5 na tą platformę. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do rejestracji (liczba miejsc ograniczona, selekcja według umiejętności) a po więcej informacji zapraszam do tego wpisu oraz oryginalnego źródła.

Kto się wybiera?