Zaledwie dwa dni temu ruszyła sprzedaż biletów na festiwal Front-Trends 2013 (pierwszy pakiet wejściówek zniknął w ciągu kilku godzin), a ja mam już dwa Was do wygrania jeden bilet na to wydarzenie - wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Front-Trends 2013Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Warszawie - dokładne miejsce zostanie ogłoszone niebawem. Aktualnie dostępne są bilety w cenie 349 Euro. Po więcej informacji zapraszam do mojego poprzedniego wpisu, a także zapowiedzi Ferrante. Warto rzucić okiem także na relację z Front-Trends 2012, jeśli nadal zastanawiacie się nad tym czy wziąć udział w tegorocznej edycji festiwalu. Ja mogę zapewnić wszystkich niezdecydowanych, że jest to punkt obowiązkowy na liście konferencji każdego szanującego się front-end developera w Polsce.

Konkurs

Do wygrania jest jeden bilet na konferencję Front-Trends 2013 o wartości 349 Euro, czyli około 1450 PLN. Konkurs rozpoczyna się 11.02.2013 (poniedziałek), g. 10:00 i potrwa 5 dni, do dnia 16.02.2013 (sobota), g. 10:00. Po zakończeniu konkursu (maksymalnie w ciągu 48 godzin) wpis zostanie zaktualizowany o szczęśliwe nazwisko zwycięzcy. Maile z odpowiedzią na pytanie konkursowe należy wysyłać na adres konkurs@end3r.com, w tytule wpisując "Konkurs Front-Trends 2013". Zadanie konkursowe brzmi następująco:

Wymyśl tytuł najciekawszej prezentacji edycji Front-Trends w roku 2020 wraz z krótkim opisem.

Tak, chodzi o rok 2020 - za 7 lat. Jakie będą trendy w branży za tyle lat? Czym będziemy się wtedy interesować? Najwyżej oceniane będą najbardziej kreatywne odpowiedzi. Najlepszą wraz z nazwiskiem autora opublikuję w aktualizacji wpisu. Powodzenia!

Update: Wyniki konkursu!

Wybaczcie lekkie spóźnienie z publikacją wyników - dostaliśmy ponad 20 zgłoszeń, z których ciężko było wybrać to najlepsze. A oto i zwycięzca konkursu:

  • Tomasz Topa

Jego propozycja prezentacji:

Wprowadzenie do @media hologram

Zaprezentowane podczas niedawnych targów CES 2020 urządzenia holograficzne pozwolą naszym stronom internetowym przejść w prawdziwe trzy wymiary. Dzięki ścisłej współpracy producentów sprzętu z W3C, już dziś możemy zacząć projektować nowoczesne serwisy przy pomocy nowej wartości Media Queries: hologram.
Podczas prezentacji zastanowimy się na wstępie, czy można jeszcze mówić o _stronach_ internetowych, gdy słowo "strona" oznacza coś płaskiego. Jak przedstawiać nową ofertę klientom, jak tłumaczyć działanie.
Następnie omówimy wady i zalety poszczególnych layoutów: single view (obiekty ustawione "frontem" tylko do jednego odbiorcy) oraz multi flat (dwustronny płaski hologram) oraz multi spherical (hologram kulisty, "front" obiektu dopasowuje się do pozycji oglądających). Omówimy też m.in. wielowymiarowe scrollowanie, zoomowanie, obsługę przenikania przez obraz, przezroczystości oraz filtrów.
Jako bonus na koniec omówimy rewolucyjną technikę reponsive web design przy użyciu nowej jednostki "finger", która pozwoli ostatecznie zapanować nad ulubioną prośbą każdego Junior Brand Managera, czy "proszę ustawić interlinię na wysokość mojego palca".

Oprócz tej prezentacji pojawiały się inne interesujące tematy - od stylów dla drukarek 3D przez rzeczywistość rozszerzoną, śledzenie wzroku i gesty aż po platformę do budowania gier sterowanych za pomocą umysłu. Jeśli tematy były podobne (wątek hologramu widziałem też w innych propozycjach), to liczyła się kolejność zgłoszenia. Było w czym wybierać, dzięki za tak duże zainteresowanie konkursem! Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować jeszcze raz Tomaszowi i zaprosić wszystkich do zakupu swojego biletu na Front-Trends 2013 - zdecydowanie warto!