Nie tylko dużymi konferencjami człowiek żyje - oprócz onGameStart 2012 z zeszłego miesiąca dzieje się sporo i warto śledzić także mniejsze eventy. Już za kilka dni w Krakowie odbędzie się edycja specjalna Meet.js pod tytułem Spotify Tech Talks, a także inne wydarzenia, które warto zapisać w kalendarzu.

Spotify Tech Talks

SpotifyKolejna edycja Meet.js w Krakowie będzie edycją specjalną - pojawi się ekipa ze Spotify i opowie o swoich doświadczeniach związanych z pracą w tej firmie. Zajrzyj do wydarzenia na Facebooku lub strony Spotify, by dowiedzieć się więcej, zobaczyć listę prelegentów i poruszanych tematów. Cały event odbędzie się w czwartek 25 października.

Responsive Web Design

Dzień przed Spotify Tech Talks odwiedzający Kraków będą mieli okazję, by wziąć udział w warsztacie Responsive Web Design, na który można się będzie udać w środę 24 października do klubu Kolanko. Podczas warsztatu dowiecie się wszystkiego o tworzeniu responsywnych stron internetowych na urządzenia mobilne. Warsztat poprowadzi Wojtek Zając, twórca krakowskiego oddziału XHTMLized.

LubCamp

Pierwsza edycja LubCampu, który kontynuuje tradycje lubelskich eventów: NetDay i LublinIT (przemianowany na NEXT Fresh Lublin), odbędzie się już jutro - w środę, 24 października. Można się jeszcze rejestrować, a samo wydarzenie odbędzie się w Domu Kultury przy ulicy Krakowskie Przedmieście 19, start o 17:00. Jedna z prelekcji będzie dotyczyć tworzenia gier w HTML5 - Maciej Sikora z firmy BossByte zaprezentuje temat "HTML5 jako przyszłość gier internetowych". Po więcej szczegółów zapraszam na stronę wydarzenia.

Open Reaktor

Cykliczne spotkania w warszawskim Reaktorze warto mieć na radarze - ostatnio gościły u nich ekipy z: Mozilli (#10, 9 września), Facebooka (#11, 26 września) i Tech Cruncha (#12, 17 października). Jak widać goście z najwyższej półki, a doliczając do tego przytulny domek oraz darmowe piwo i pizzę dostajemy event wręcz idealny. Zbliża się już 13 edycja (czwartek, 21 listopada), jednak nie podano jeszcze żadnych szczegółów. Wypatruj kolejnych wydarzeń, bo warto!

World Usability Day na Pradze

Na warszawskiej Pradze 8 listopada (czwartek, 18:00-21:00) odbędzie się event nastawiony na UX i usability, czyli World Usability Day - całość będzie spotkaniem w luźnej atmosferze. Bezpośrednio po wydarzeniu odbędzie się jeszcze after party, więc będzie okazja na dyskusje kuluarowe i połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Node.js Weekend

Już 9 listopada wystartuje globalny Node Knockout - w Polsce oficjalnym miejscem spotkań będzie Warszawa i domek e-Spatio, a sponsorem wydarzenia jest MegiTeam. Cały event pod nazwą Node.js Weekend znaleźć można na Facebooku, można także rzucić okiem na mój wpis zapowiadający to wydarzenie. Co prawda zainteresowanie było spore i musieliśmy zamknąć listę, ale mam nadzieję, że znajdzie się jeszcze jedno lub dwa wolne miejsca, jeśli komuś bardzo będzie zależeć.

Być może jeszcze w listopadzie odbędzie się w Poznaniu event, o którym na razie nic nie wiadomo. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może być bardzo ciekawie - jeśli tylko pojawi się coś konkretnego, to na pewno o tym napiszę.

Podsumowanie

Jak widać dzieje się całkiem sporo. Być może nawet więcej - jeśli coś pominąłem, to proszę dajcie znać w komentarzach. Warto dzielić się takimi informacjami, bo siedzenie przed kompem to nie wszystko - trzeba jeszcze od czasu do czasu spotkać się z innymi i wypić piwo lub dwa.