Za około miesiąc odbędzie się kolejna, trzecia już edycja Node Knockout - dwudniowego maratonu dla programistów serwerowego JavaScriptu, Node.js. Z tej okazji zrodziła się spontaniczna idea, by spotkać się w Warszawie i razem pokodować.

Node Knockout to globalny, ogólnoświatowy konkurs, w którym zespoły od 1 do 4 osób tworzą w ciągu 48 godzin gry i aplikacje serwerowe wykorzystujące Node.js, dzięki czemu można na przykład stworzyć Snake'a w wersji multiplayer. Możliwości są spore, co pokazuje chociażby liczba zgłoszeń z poprzedniego roku, a także poziom aplikacji, które zwyciężyły.

Node.js WeekendKażdy może wziąć udział w maratonie nawet siedząc samemu w domu, ale najlepsza zabawa to współpraca z innymi. Właśnie dlatego powstał pomysł zorganizowania Node.js Weekend. Event ma już swoją własną ministronę wydarzenia - nodejsweekend.end3r.com - gdzie znajdują się najważniejsze informacje, ale warto także zajrzeć na stronę wydarzenia na Facebooku (pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona). Wszystko to dzięki e-Spatio, które użyczy nam miejsce na dwudniowe kodowanie (przytulny domek na Grochowie) a także dzięki MegiTeam, które zostało patronem wydarzenia.

MegiTeam

MegiTeamGłównym sponsorem eventu jest MegiTeam, czyli firma świadcząca usługi hostingowe. Nie byle jakie, bo oferta jest bogata: PHP, Ruby (Rails), Python (Django), ale także Node.js (co nas chyba najbardziej interesuje), Git (trzeci, brakujący odcinek mojej serii miał zostać oparty o Gita na ich serwerze) lub SVN czy bazy danych MongoDB i Redis, a nawet Erlang. To plus SSH i dostęp przez shella sprawia, że to idealny hosting dla programistów. Największym argumentem za MegiTeam niech będzie fakt, iż mój blog (ten, który właśnie czytacie) stoi już od grubo ponad roku właśnie na ich hostingu. To akurat PHP, ale jest jeszcze Setlista napisana w Pythonie, która jest na tym samym serwerze. Przez ten czas nie uświadczyłem żadnego większego przestoju w dostawie usług (a mam kilka serwerów u innych dostawców i bywa z tym różnie), więc nie pozostaje mi nic innego niż zachęcić wszystkich do skorzystania z ich oferty. Szczególnie, że ostatnio obchodzą 5 urodziny i mają całą masę promocji: 5x10%, Programistyczny demotywator, 5 historii na 5-lecie i MegiTeam Quest.

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału i dopisywania się do wydarzenia!