Po dłuższej przerwie wracają szkolenia Devmeetings, podczas których można było w krótkim czasie nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, także związanych z tworzeniem gier w HTML5. Tym razem na pierwszy ogień idzie szkolenie skierowane do... programistów Java.

Czy nastawienie na naukę programistów Java to dobry krok? Z jednej strony niekoniecznie, w końcu warsztaty kierowane były do front-endowców i programistów JavaScript, którzy mogli podnieść swoje umiejętności. Z drugiej jednak wiele szkoleń dotyczyło serwerowego JavaScriptu, a przekonanie programistów Java do używania najnowszych API HTML5 zamiast starego, automatycznie generowanego kodu jednak ma duży sens.

Devmeetings.plSzkolenie ma trwać dwa dni po 8 godzin, pierwsza edycja będzie bezpłatna - spotkanie odbędzie się 29-30 września w Poznaniu. Nauka będzie opierać się na pokazaniu dobrych stron JavaScriptu, łatwości jego użycia i elastyczności samego języka. Przykładowy filmik, "There are no arrays in JavaScript" powinien rzucić nieco światła na to podejście. Warto zajrzeć na profil Devmeetings na Facebooku w oczekiwaniu na kolejne spotkania, a wszyscy chętni mogą zapisywać się już na szkolenie w tym formularzu - pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona.

Update: Niestety, lista uczestników jest już zamknięta, ale można wpisywać się jeszcze na listę rezerwową.