Pomysł nie jest oryginalny - strona o CSS4 ideowo jest kontynuacją CSS3.pl autorstwa Kacpra, na której znaleźć można artykuły o CSS3 napisane po polsku. Specyfikacja CSS4 pojawiła się niedawno, więc na stronie znalazły się póki co materiały po polsku jak i po angielsku.

css4 logoObie wersje językowe to dodatkowe ułatwienie dla kogoś, kto chciałby pojawić się na liście ze swoim wpisem - wystarczy przetłumaczyć jeden z dostępnych materiałów z angielskiego na polski. Co prawda szału nie ma (szkic CSS4 ma trzy miesiące), a na implementacje całych modułów przyjdzie nam poczekać długie lata (aczkolwiek pojedyncze funkcje już trafiają do najnowszych "nocnych" kompilacji przeglądarek, co cieszy), ale chyba warto było przygarnąć tą domenę. W najgorszym przypadku po prostu będzie świecić pustkami, jeśli w najbliższym czasie nie będą się pojawiać tematyczne artykuły.

Grafikę (logo, tło) przygotowała Efka, wyglądem linków i treści zająłem się sam. Jeśli będzie taka potrzeba, to zajmiemy się poważniej projektem strony - na razie, jako miejsce na kilka linków, powinna w zupełności wystarczyć. A sprytny pomysł na zakodowanie adresu e-mail bezczelnie zerżnąłem od Kacpra, bo bardzo mi się ten sposób spodobał.

Cóż, pozostaje mi jedynie zaprosić zainteresowanych na CSS4.pl. Wszelkie sugestie odnośnie wyglądu czy treści strony (najlepiej w komentarzach do tego wpisu) będą bardzo mile widziane.