Plotki zostały potwierdzone - 14 stycznia przyszłego roku w Poznaniu odbędzie się darmowa konferencja meet.js! Brzmi niezwykle, ale to prawda - to będzie chyba pierwsza tak duża darmowa front-endowa konferencja w Polsce!

Razem z ogłoszeniem tego wydarzenia ruszyła dedykowana strona Summit.meetjs.pl, można także zapisywać się na stronie eventowej Lanyrd.com. Jeśli ktoś chce być na bieżąco z informacjami związanymi z meet.js Summit, to może śledzić konto Twitter @meetjs, lub zaglądać na fanpage na Facebooku. Osoby, które chciałyby wystąpić w roli prelegentów mogą skorzystać z dedykowanego formularza.

Za organizację odpowiada gwiazda front-endowej kasty - Damian Wielgosik, inicjator tak udanych branżowych imprez, jak Front-Trends czy Falsy Values. Współorganizatorem jest poznański GTUG, a cały event odbędzie się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej na ulicy Piotrowo 2.

meet.js SummitKonferencja kontynuuje wątek luźnych spotkań związanych z tematyką front-end i Javascript w wielu miastach Polski na przestrzeni ostatnich miesięcy. Ja chętnie odwiedzałem warszawskie spotkania, na jednym nawet poprowadziłem prezentację o CSS4. Jak widać rozwój na nowe miasta to za mało - duża, międzynarodowa konferencja (prelekcje będą po angielsku) na pewno zostanie zauważona za granicą, co jedynie potwierdzi fakt, że nasz kraj rozwija się prężnie i warto go odwiedzać. Różnica w stosunku do poprzednich wielkich konferencji w Polsce polega na tym, że wydarzenie będzie... całkowicie darmowe! Oprócz szansy posłuchania ciekawych prelegentów (na razie lista obejmuje cztery osoby: Michał Budzyński, Marek Stępień i Karolina Szczur i... ja*) będzie opcja darmowego obiadu i wstępu na wieczorną imprezę!

Liczba miejsc jest ograniczona do 300 osób, a bilety znikają jak świeże bułeczki. Warto więc zaopatrzyć się w swój bilet, bo bez niego nie dostaniemy się na teren wydarzenia. W formularzu znaleźć można pole odpowiedzialne za rozmiar koszulki... czyżby do tej pełni szczęścia doszła jeszcze opcja darmowych koszulek z logo eventu? Jeśli tak, to ja nie mam pytań - ta konferencja będzie jazdą obowiązkową dla każdego front-end developera w kraju.

*Tak, podjąłem się tego wyzwania i postanowiłem wystąpić jako prelegent. Co prawda poprowadziłem już jeden mały warsztat z podstaw CSS3 a także prezentację o CSS4 podczas ostatniego warszawskiego meet.js, ale wystąpienie przed 300 osobami i to na dodatek po angielsku, to tak trochę z grubej rury. Trzeba będzie zrobić duży zapas herbatek "spokój i relaks", ale... nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi, czy jakoś tak. Najwyżej będzie obciach na całą Polskę i kawałek Europy, nie ma się czym przejmować.