Niezbyt długo udawało mi się unikać tematyki związanej ze spotkaniami branżowymi, bo oto kolejny ciekawy event pojawia się na horyzoncie - tym razem ogólnoświatowy, ale także z polską reprezentacją w stolicy naszego kraju. Na początku grudnia odbędzie się kolejna edycja Code Retreat, która rok temu gościła we Wrocławiu.

Czym jest Code Retreat?

Code Retreat to ogólnoświatowe wydarzenie polegające na doskonaleniu swoich umiejętności programowania. Idea jest prosta - podczas jednej z wielu 45 minutowych sesji pary programistów zajmują się rozwiązaniem danego problemu, jeden siedzi przy klawiaturze, a drugi mu pomaga. Problem do zaprogramowania jest znany - to gra w życie. Cała zabawa polega więc na tym, by po każdej udanej sesji wyciągnąć wnioski z kodu, usunąć go, dobrać się w parę z inną osobą i próbować zrealizować zadanie lepiej niż poprzednio. Dzięki temu podejściu kod źródłowy kolejnych sesji jest jeszcze doskonalszy - i o to właśnie chodzi! By nauczyć się na prostym przykładzie poprawnego, efektywnego tworzenia kodu, pisania testów, a także podchodzenia do problemu z różnych punktów widzenia, czy współpracy z innymi programistami. Najważniejsze jest dążenie do perfekcji.

Szczegóły edycji 2011

W tym roku polska edycja odbędzie się 3 grudnia w Warszawie - start od godziny 8:00, szczegóły dotyczące miejsca zostaną wysłane na kilka dni przed wydarzeniem. Event jest darmowy, a rejestracja otwarta - należy jednak pamiętać, że istnieje limit 30 osób, więc należy szybko się decydować. Domyślne języki programowania, które zostaną użyte podczas Code Retreat to Ruby i Javascript, jednak problem jest na tyle prosty i znany, że każdy język będzie się nadawać. Więcej szczegółów znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia, na stronie warszawskiej edycji, a także śledząc Twittera @crwarszawa.