Mimo, że już bliżej jak dalej do końca wakacji, to spotkania front-end i Javascript nadal mają się dobrze. Na dodatek pojawiają się nowe informacje na ich temat, o których warto wspomnieć. Tym razem na tapetę idzie Node Knockout oraz Front Row Conference.

Node Knockout w Warszawie

Dwudniowy, ogólnoświatowy maraton dla maniaków Node.js odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie, 27-29 sierpnia. Potwierdzona została informacja o tym, że Michał Budzyński (organizator onGameStart) przygotował dla wszystkich chętnych miejsce w Warszawie, w siedzibie Gadu-Gadu na ulicy Kamionkowskiej 45. Będzie darmowe jedzenie i picie, także nocleg w razie potrzeby, ale przede wszystkim wesoła ekipa i dobra zabawa - zapraszam wszystkich chętnych! Ja tam będę, a Ty?

Materiały

Dla osób, które dopiero chcą się nauczyć Node.js, oficjalny blog zaserwował pięć krótkich, ale przydatnych wpisów: instalacja Node, instalacja npm, Express, Socket.IO oraz Node Boilerplate. Nawet zerowa wiedza na temat serwerowego Javascriptu nie wyklucza Cię z zabawy - w końcu przez te dwa dni możesz nauczyć się wszystkiego w warunkach bojowych.

Front Row Conference

Można kupować już bilety (early bird są po 100 euro + VAT, a więc w sumie 123 euro), lista prelegentów zaczyna się zapełniać. Potwierdzone nazwiska na dzień dzisiejszy to: Patrick H. Lauke, Marek Pawłowski, Christian Heilmann, Michał Budzyński i Bruce Lawson. Przypomnę, że konferencja odbędzie się w dniach 20-21 października w Krakowie.