Stało się to, co nieuniknione. Już dawno przeczytać można było doniesienia stwierdzające, że gry w G+ to tylko kwestia czasu - głównie na podstawie śladów w kodzie źródłowym społecznościówki Google. Teraz jest to już oficjalna wiadomość, a wśród firm udostępniających swoje gry są dobrze znane z Facebooka marki.

google plus Jest Zynga, Wooga, PopCap (przejęty przez EA), a nawet Rovio. Lista 16 gier prezentuje się następująco: Angry Birds, Bejeweled Blitz, Bubble Island, City of Wonder, Collapse! Blast, Crime City, Diamond Dash. Dragon Age Legends, Dragons of Atlantis, Edge World, Flood-It!, Monster World, Sudoku, Wild Ones, Zombie Lane, a także Zynga Poker. Jak widać lista nie poraża jeśli chodzi o ilość tytułów, na dodatek okazuje się, że adres plus.google.com/games w tym momencie informuje o testach gier tylko dla nielicznej garstki szczęśliwców, ale na szczęście wpis na blogu Google potwierdza te doniesienia. Już nawet Tech Crunch postarał się o odpowiedni artykuł na swojej stronie.

Co ta wiadomość oznacza dla developerów gier w HTML5? Kolejny rynek, na którym można promować swoje produkcje. Szacuje się, że Google Plus niedawno przekroczył liczbę 25 milionów użytkowników, a to przecież nadal zamknięta wersja beta z zaproszeniami! Wiadomo, że gry na Facebooku to bardzo dochodowy interes, nie mogło ich więc zabraknąć także w społecznościówce Google. Z drugiej strony firmy także niedługo znajdą coś dla siebie na G+, ponieważ trwają prace nad oficjalnymi profilami i narzędziami skierowanymi dla biznesu - w tym momencie akceptowane są jedynie konta posiadające realne dane osobowe, a wszelkiego rodzaju konta fikcyjne są usuwane.

Swoją drogą chyba powinienem zrobić coś z moim kontem na G+, bo na razie świeci pustkami. Ja to zawsze muszę być do tyłu ze wszelkiej maści społecznościami...