Wpis zupełnie nieplanowany, ale aż sam się prosi, by o tym powiedzieć. Wczoraj w Warszawie, a dokładniej na klubie Remont przy Metrze Politechnika, pojawił się ogromny banner z napisem... tym właśnie z tematu. Ale o co chodzi? O najnowszego Internet Explorera!

Twoja Stara musi odejść

Wielki, niebieski banner z białym napisem "Twoja Stara jest ciągle w Remoncie" wisi sobie radośnie na wspomnianym klubie. Jest to fragment większej kampanii, za którą stoi Microsoft i jego najnowsza przeglądarka, Internet Explorer 9. Jak dla mnie hasło jest świetne, a wrażenie robi jeszcze większe dzięki umiejscowieniu i skojarzeniom, podwójnemu znaczeniu samego hasła. Widać, że marketingowcy odwalili kawał dobrej roboty, bo trafili w swój target idealnie.

Z tego co zdążyłem wyczytać, stroną docelową kampanii jest adres TwojaNowa.pl, a banner na Remoncie to nie jedyny dobry pomysł. Reklam jest więcej, pojawiać się będą w różnych miejscach i w różnych formach.

Nie mam nic przeciwko IE9, a wręcz przeciwnie, najnowsze dziecko Microsoftu ma być ich najlepszą przeglądarką, i nie są to jedynie puste przechwałki. IE9 wspiera już wiele nowych bajerów CSS3, czym wprawia wielu w niemałe zdziwienie. Warto wspomnieć także o przeglądarkowym teście Acid3, w którym przeglądarka Microsoftu wykręca niebotyczny wynik 95/100. Warto wspomnieć o tym, że najnowszy Firefox 4.0 RC1 osiąga wynik 96/100, a poprzednie wersje Explorera to odpowiednio: IE8 - 20 punktów, IE7 - 12, oraz IE6 - 11 punktów na 100 możliwych.

Podoba mi się nie tyle chęć przekonania użytkowników do zmiany przeglądarki, co uaktualnienie ich starych wersji. Z inicjatywy Microsoftu powstała strona IE6Countdown.com, która przypomina o archaicznym tworze sprzed 10 lat, który już dawno powinien przestać istnieć, a jednak są jeszcze na świecie ludzie, którzy korzystają z IE6. Jeśli ci wszyscy ludzie, razem z użytkownikami IE7 oraz IE8 przejdą na IE9, to życie front-end developera stanie się proste, łatwe i przyjemne.