Za tydzień, w czwartek 5 czerwca odbędzie się konferencja GIT Money, na której opowiem co nieco o aktualnym stanie rynku gier HTML5 i sposobach na ich monetyzację. Będzie to także okazja do zapoznania się z monetyzacją w innych, powiązanych z grami tematach.

GIT Money 2014


Konferencja Game Industry Trends, której tematem przewodnim będzie zarabianie pieniędzy, odbędzie się w warszawskim Businessman Institute przy ulicy Trakt Lubelski 40a. Będzie to dobra okazja, by podzielić się swoim doświadczeniem zebranym przez ostatnie miesiące aktywności Enclave Games.

Moja prezentacja odbędzie się o godzinie 13:00, a oprócz tematyki gier HTML5 pojawią się także opowieści między innymi o tym jak wyprodukować grę planszową, zarobić na e-sporcie albo live-streamingu, albo czy wirtualna waluta jest w ogóle legalna. Poruszony zostanie też temat wyższości gier Free to Play nad dużymi tytułami AAA oraz podjęta zostanie dyskusja czy gry mobilne są przyszłością rynku gier. Dyrektorem artystycznym konferencji GIT Money jest Tomek Kreczmar, więc o merytoryczną wartość nie ma się co martwić.

Ps. Gdyby ktoś miał zamiar odwiedzić w ten weekend warszawski Pixel Heaven, to też mnie tam znajdzie, ale tym razem w roli turysty.