Wygląda na to, że zima za nami, więc możemy zacząć się rozglądać za wydarzeniami, na które warto się wybrać w najbliższym czasie. Okazuje się, że jest tego całkiem sporo - od meetupów, przez szkolenia aż po konferencje.

Front-Trends


Meet.js razy cztery

Już w ten weekend odbędzie się w Krakowie Performance Hackathon w ramach współpracy meet.js z firmą Making Waves. Będzie to całodniowy event skupiony na wydajności JavaScriptu, co wywnioskować można z podtytułu "breaking the JavaScript speed limit". Wydarzenie startuje w sobotę 15 marca o godzinie 9:40 przy ulicy Adama Asnyka 9 w Krakowie.

Doczekaliśmy się także kolejnego spotkania meet.js w Warszawie, tym razem we współpracy z Gazeta.pl. Już 18 marca (wtorek) w warszawskiej siedzibie Gazety przy ulicy Czerskiej 8/10 odbędzie się spotkanie, na którym prelekcje poprowadzą Michał Czapracki, Mariusz Nowak, Damian Wielgosik oraz ja - opowiem o grach HTML5 na Firefox OS. Start o godzinie 18:00.

Warto także wspomnieć o innych miastach. W czwartek 20 marca w Krakowie odbędzie się "regularne" spotkanie w ramach meet.js, na którym wystąpi aż siedmiu różnych prelegentów. Wydarzenie odbędzie się w biurze firmy Base Lab przy ulicy Wyczółkowskiego 7, start o godzinie 18:00. Na 28 kwietnia zaplanowane jest już spotkanie meet.js w Gdańsku, które odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ulicy Trzy Lipy 3. Lista prelegentów dopiero się zapełnia, więc jeśli chciałbyś się zgłosić, to teraz masz ku temu dobrą okazję.

Warszawskie Dni Informatyki

Dla warszawskich studentów idealna okazja, by poszukać pierwszej pracy, zapoznać się z rynkiem czy dowiedzieć o tym jak wygląda interesująca ich branża z pierwszej ręki, bezpośrednio od osób w niej pracujących. Ja także pojawię się na Warszawskich Dniach Informatyki i opowiem o tym, na czym znam się najlepiej, czyli tworzeniu mobilnych gier HTML5 na urządzenia z systemem Firefox OS. Wydarzenie zaczyna się 25 marca i potrwa dwa dni, ja najprawdopodobniej wystąpię drugiego dnia rano.

DevMeetings - JS dla programistów

W kwietniu i maju zespół DevMeetings powraca z kolejną serią spotkań - tym razem będzie to JavaScript dla programistów. Ze strony dowiemy się, że są to: "warsztaty dla developerów Javy, PHP, Ruby i innych języków, którzy generują kod HTML na serwerze, a chcieliby pisać szybkie i nowoczesne web aplikacje (tzw. Single Page Apps) przy pomocy JavaScriptu". Na liście znajduje się sześć miast: Gdańsk, Warszawa, Katowice, Poznań, Kraków i Wrocław, więc każdy znajdzie coś blisko siebie. Spotkania nadal będą się odbywać według zasady "pay what you want", czyli zapłacisz za nie tyle, ile uważasz za odpowiednie. Na stronie znaleźć można szczegółową agendę spotkań, a już 20 marca zostanie otwarta rejestracja na poszczególne warsztaty.

Front-Trends

Najlepsza konferencja w tej części Europy, trzydniowy front-endowy festiwal w Warszawie to wydarzenie obowiązkowe dla każdego szanującego się web developera w kraju. Co prawda konferencja odbędzie się dopiero w dniach 7-9 maja, ale bilety znikają bardzo szybko i na Waszym miejscu zainteresowałbym się ich zakupem, jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiliście. Wszelkie informacje odnośnie prelegentów, rejestracji i innych przydatnych informacji znajdziecie na stronie wydarzenia - ja od siebie mogę tylko dodać, że jeśli zabraknie Was na Front-Trends 2014, to stracicie bardzo dużo. Do boju więc, kupujcie bilety i do zobaczenia w maju!