Zapewne niektórzy pamiętają dwa zorganizowane przeze mnie małe wydarzenia związane z tworzeniem gier HTML5: Node.js Weekend i Warsaw Game Jam. Od dłuższego czasu chciałem ruszyć z bardziej regularnymi spotkaniami - nie tylko hakatonami, ale także (a może przede wszystkim) meetupami. Temat trochę przycichł, ja skupiłem się na działalności Enclave Games i tak minął prawie rok. Na szczęście z pomocą i wsparciem innych osób temat spotkań Gamedev.js wraca do życia.

Gamedev.js GameJam Kraków


Sam zajmuję się zbyt wieloma rzeczami na raz, przez co nawet Enclave Games, które ma priorytet, wypuściło w pół roku tylko jedną (!) mobilną grę HTML5 - Kapitana Rogersa. Trzy miesiące z życia wyjął mi konkurs js13kGames, z którego do tej pory nie rozesłałem jeszcze wszystkich nagród (35 różnych typów podarunków o łącznej wartości ponad 60.000 PLN). Zdarzyło mi się napisać kilka artykułów (do kompletu brakuje mi chyba tylko książki), pojechać na kilka konferencji (jak chociażby Web-5, RejectJS czy Mozilla Festival). Nie można też zapominać o prowadzeniu NeuroshimaHex.pl - największego serwisu fanowskiego o tej grze planszowej w naszym kraju. Niby drobne sprawy, ale tu godzina, tam dwie, a przecież oryginalnym planem miało być tworzenie mobilnych gier HTML5 na potęgę. Jedna sztuka w pół roku niestety nie brzmi imponująco. Do tego jeszcze chciałoby się trochę wydarzeń poorganizować. Jeśli szybko nie wymyślę sposobu na kilkukrotne potajemne sklonowanie mej osoby, to może być ciężko. No, ale wystarczy tego przydługiego wstępu - przejdźmy do konkretów.

Temat spotkań odżył po pojawieniu się na horyzoncie dwóch osób: Krzysztofa Kuli i Klaudyny Dudzik. Krzysiek postanowił zorganizować kilka małych meetupów w firmie, natomiast Klaudyna wniosła doświadczenie marketingowe, medialne i szerszy punkt widzenia. Dzięki nim udało nam się zaplanować hakaton tworzenia gier HTML5 - Gamedev.js GameJam Kraków, którego sponsorami są ATSI i Mozilla. Odbędzie się on w krakowskiej siedzibie Google for Entrepreneurs, która znajduje się bezpośrednio przy Starym Rynku. Start już jutro, 17 listopada, o 9:30. Przez cały dzień będziemy tworzyć gry HTML5, a o godzinie 18:00 zespoły zaprezentują swoje dokonania. Na pewno dla najlepszych będą drobne upominki, czego wcześniej specjalnie nie ogłaszaliśmy. Podczas hakatonu spodziewamy się około 30-40 osób, więc powinno być ciekawie. Zainteresowanie jest spore - bilety zniknęły już dawno temu. Mam nadzieję, że event się uda, a już wkrótce ogłosimy kolejne. Do zobaczenia w Krakowie!

Ps. Sponsorzy i osoby chętne współorganizować wydarzenia Gamedev.js (hakaton, meetup) w swoim mieście proszone są o zgłaszanie się na maila contact@gamedevjs.com.