W minionym już dawno czerwcu udało mi się popełnić dwie prezentacje o podobnej tematyce: pierwsza dotyczyła mobilnego systemu operacyjnego Firefox OS i gier HTML5, a druga... gier HTML5 i Firefox OS. Co prawda nacisk w przypadku tej drugiej był położony na nieco inne aspekty, ale obie dotyczyły tego co mnie ostatnio interesuje najbardziej.

Mobile Warsaw 3


Konferencja Web-5

W dniach 14-15 czerwca w Béziers na południu Francji odbyła się konferencja Web-5, którą dosyć dokładnie (bo razem ze zwiedzaniem Paryża) opisałem na moim angielskim blogu. Co prawda cała wyprawa nie trwała nawet tygodnia, ale i tak bardzo miło ją wspominam. Sama prezentacja nosiła tytuł "Abusing Firefox OS and HTML5 games for fun and profit" - niedawno pojawiło się nagranie z mojego wystąpienia, można także zapoznać się ze slajdami z prezentacji.

Spotkanie Mobile Warsaw #3

Mobile Warsaw 3Drugim wydarzeniem było trzecie już warszawskie spotkanie z serii Mobile Warsaw na którym bardziej skupiłem się na przedstawieniu samej koncepcji mobilnych gier HTML5 przy okazji posiłkując się ideą Firefox OS i pokazując grę Captain Rogers wrzuconą do Firefox Marketplace jako tzw. case study. Reakcje po prezentacji były świetne - mnóstwo ludzi dopytywało się o różne aspekty bycia HTML5 game developerem. Spędziłem chyba z pół godziny dyskutując na różne tematy z tym związane, co było bardzo ciekawym doświadczeniem zważywszy na fakt, że większość uczestników była programistami iOSa lub Androida. Również w tym przypadku można zapoznać się ze slajdami z prezentacji, która nosiła bardzo prosty tytuł "Mobile HTML5 games".

Podsumowanie

Z chęcią pojawiam się na różnego rodzaju wydarzeniach branżowych, niedawno popełniłem też kilka dłuższych artykułów (np. Preparing for Firefox OS na Mobile Tuts+), ale na najbliższe tygodnie planuję skupić się tylko i wyłącznie na tworzeniu nowych gier HTML5 do portfolio Enclave Games - w końcu jaki jest sens promować przy każdej możliwej okazji twór, który nie ma się nawet czym pochwalić.