Przyszła wiosna, słońce za oknem, to i ludzie chętniej się spotykają. Do wyboru jest kilka opcji mniej lub bardziej związanych z szeroko pojętym front-endem, tworzeniem gier czy rynkiem mobilnym. Front-Trends jest tylko raz do roku, więc jakoś trzeba sobie radzić.

Aula Polska nr 96 - rynek gier w Polsce

Aula numer 96 dotyczyć będzie gier - pojawią się prelegenci z NK.pl, one2tribe czy Gamfi.pl. Jacek Jankowski opowie o grach społecznościowych, Wojciech Ozimek o firmie one2tribe, Maciej Miąsik o tym jak dostać się do branży game developmentu, a Arkadiusz Cybulski o grywalizacji. Wszystko to 9 maja (dzisiaj!) o godzinie 19:00 w Akademii Leona Koźmińskiego przy ulicy Jagiellońskiej 57 w Warszawie.

Hakaton BlackBerry i T-Mobile

MeetupW najbliższą sobotę 11 maja między 9:00 a 21:00 w siedzibie PTK przy ulicy Aleje Jerozolimskie 181 w Warszawie odbędzie się całodniowy hakaton organizowany przez BlackBerry i T-Mobile. Wszystko to z okazji wprowadzenia na rynek urządzenia BlackBerry Q10 z fizyczną klawiaturą, który jest pierwszym urządzeniem zaopatrzonym w system BlackBerry 10. Ciekawe, czy da się na to upchnąć w jeden dzień grę HTML5...

Spotkania Mobile Warsaw

Warto wspomnieć o inicjatywie Mobile Warsaw, która 21 maja (wtorek) spotka się po raz drugi rozmawiając o szeroko pojętym rynku urządzeń mobilnych. Cała inicjatywa odbywa się w luźnej atmosferze - na najbliższe spotkanie organizatorzy zapraszają do lokalu przy ulicy Solec 44 w Warszawie na godzinę 18:30. Po dwóch prezentacjach będzie czas na rozmowy przy piwie.

Inne wydarzenia

Warto wspomnieć, że wczoraj odbył się kolejny Open Reaktor - tu tematyka kręci się wokół startupowców. Do życia po zimie budzi się także ekipa DevMeetings - zdążyli zorganizować już jedno spotkanie o responsive design we Wrocławiu w ramach inicjatywy Responsive Hero. Jak już jesteśmy przy tym mieście, to 22 maja wystartuje pierwsze spotkanie UX Wrocław, natomiast w Poznaniu w niedzielę 12 maja odbędzie się BrainCode Feature #1, czyli hakaton związany z tworzeniem strony błędu 404 dla Allegro.

Jeśli przeoczyłem jakieś interesujące wydarzenie, to dajcie znać w komentarzach. Ktoś się wybiera na którekolwiek z tych wyżej wspomnianych?