Powołując do życia ideę spotkań związanych z tworzeniem gier w technologii HTML5 i języku JavaScript - GameDev.js, namawiam wszystkich do udziału w wydarzeniu Warsaw Game Jam, które połączy trzy eventy w jeden: Global Game Jam, Mozilla Game On oraz One Game a Month. Dwudniowy maraton tworzenia gier odbędzie się już za niecałe trzy tygodnie, w weekend 25-27 stycznia.

GameDev.js

GameDev.jsInicjatywa luźnych, darmowych spotkań z branżą tworzenia gier HTML5, z darmowym piwem i pizzą oraz dobrą zabawą, otwarte dla wszystkich. Naciągnąłem trochę historię i wliczyłem w ten cykl wydarzenie Node.js Weekend, które odbyło się w listopadzie. Teraz nadchodzi drugie: Warsaw Game Jam. Mam już plany na kolejne, ale z tym trzeba będzie trochę poczekać - krok po kroku, wszystko po kolei.

Warsaw Game Jam

W dniach 25-27 stycznia odbywać się będzie Global Game Jam, czyli 48h maraton tworzenia gier w dowolnej technologii na zadany temat. Warto zarejestrować się na to wydarzenie, jeśli chcecie brać w nim udział. Oprócz maratonu w trakcie tego weekendu odbędzie się Mozilla Game On, czyli trwający ponad dwa miesiące konkurs tworzenia gier w otwartych webowych technologiach, którego termin zgłaszania gier upływa 24 lutego. Trzecim wydarzeniem składającym się na Warsaw Game Jam będzie inicjatywa One Game a Month, której pomysłodawcą jest Christer Kaitila znany jako McFunkypants. Polega ona na tworzeniu dowolnych gier, po jednej na miesiąc aż do dwunastu sztuk w roku 2013. Oddolna inicjatywa została bardzo dobrze przyjęta przez środowisko twórców gier - do tej pory zgłosiło się ponad trzy tysiące osób!

Warsaw Game JamWarsaw Game Jam odbędzie się w Reaktorze przy ulicy Bohomolca 15 w Warszawie. Start przewidujemy na godzinę 16:00. Ogłoszenie tematyki Global Game Jam 2013 około godziny 17:00-18:00, a do godziny 24:00 będziemy pracować nad pierwszymi pomysłami i prototypami gier. W sobotę między godziną 10:00 a 24:00 będziemy zajmować się tworzeniem naszej gry. W niedzielę od 10:00 do 15:00 dokończymy projekty, wrzucimy je na stronę konkursową i przedstawimy je innym uczestnikom. Zakończenie całego maratonu nastąpi o godzinie 18:00 po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników. Przez cały weekend zapewnione będziecie mieli miejsce do kodowania, połączenie z Internetem, lodówkę z zimnym piwem i innymi napojami, przekąski, a także zamówimy pizzę każdego dnia maratonu w ramach obiadokolacji.

Zaproszenie

Wszystkich chętnych zapraszam do dołączania do wydarzenia na Facebooku, które jest oficjalną listą uczestników. Pamiętajcie o wcześniejszej rejestracji na Global Game Jam, pamiętajcie także o opcji przystąpienia do Mozilla Game On i One Game a Month. Im będzie nas więcej, tym lepsza będzie zabawa - Reaktor przez weekend przyjmie wielu chętnych, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Budżet wydarzenia na razie jest pod kreską, jedynym sponsorem jest Mozilla, ale prowadzę jeszcze rozmowy z innymi potencjalnymi sponsorami, więc może nie będzie tak źle. W najgorszym wypadku piwo i pizza pójdą z mojej kieszeni. Chętnie przyjmę każdą firmę, która będzie chciała wesprzeć tę inicjatywę - nie pozostało już wiele czasu.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, to piszcie je śmiało w komentarzach.
Do zobaczenia na Warsaw Game Jam!