Już od kilku dni można rejestrować drużyny do zbliżającej się wielkimi krokami kolejnej edycji Node Knockout - dwudniowego maratonu programistycznego nastawionego na tworzenie aplikacji w Node.js, czyli serwerowym JavaScripcie.

Node Knockout to coroczny konkurs odbywający się na całym świecie, w którym każdy może wziąć udział, a drużyny liczą od 1 do 4 osób. W ciągu dwóch dni należy stworzyć dowolną grę lub aplikację z użyciem Node.js, a najlepsze produkcje zostaną nagrodzone. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-12 listopada 2012.

Node KnockoutEdycję z zeszłego roku, która odbyła się w siedzibie Gadu-Gadu, muszę zaliczyć do bardzo udanych. Co prawda większość z osób tam kodujących ostatecznie nie wysłała swoich zgłoszeń, ale i tak bawiliśmy się bardzo dobrze. Warto zapoznać się z moją pełną relacją z tamtego wydarzenia jeśli kogoś interesują szczegóły. Nie wiem, czy w tym roku uda mi się ukończyć projekt i zgłosić go do konkursu, ale swój zespół na wszelki wypadek już zarejestrowałem. Rejestracja drużyn trwa etapami - jeśli w danym momencie wszystkie miejsca są zajęte, to spróbuj ponownie za kilka godzin. Nowe miejsca otwierane są co jakiś czas, dla każdego powinno wystarczyć.

To co, kto zamierza wziąć udział w NodeKO 2012?