Czy wygrywanie na automatach do gier jest możliwe?

Gry losowe to specyficzny rodzaj zabawy, który jest mocno niedoceniony przez społeczeństwo. Warto już na samym początku zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju popularne loterie liczbowe, zdrapki, automaty do gier, czy gry stołowe należą do tej samej grupy zabaw gier o charakterze losowym. Bardzo często ludzie tego nie rozumieją i potrafią negatywnie wypowiadać się o tym, co oferuje legalne kasyno online, jednocześnie codziennie obstawiając zakładu w kolekturze popularnego operatora gier liczbowych.

Dlatego czasem po prostu warto zatrzymać się chwilę i zastanowić, o co właściwie chodzi z tymi grami losowymi. Bardzo szybko okaże się, że automaty do gier to interesujący sposób na zabawę o prawdziwe pieniądze i znacznie atrakcyjniejszy od prostych zabaw liczbowych. Przy bliższym poznaniu może okazać się, że mają nawet o wiele większy potencjał do wygrywania…

O automatach krążą różne historie. Zdarzają się opinie, że można na nich zarabiać, wygrywać, dobrze się bawić. Które z nich są prawdziwe? W niniejszym artykule popularne sloty zostaną rozbite na czynniki pierwsze, dzięki czemu każdy będzie mógł sobie odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule.

Czym właściwie jest gra losowa?

Żeby zrozumieć ideę hazardu, należy zastanowić się, czym właściwie jest gra o charakterze losowym. To zabawa opierająca się na całkowitej losowości wyników, gdzie gracz zakłada konkretny rezultat i oczekuje wyniku losowania. Na rezultat nikt nie może mieć wpływu — to ślepy los, który może być szczęśliwy lub nie. Dlatego gry losowe są nieprzewidywalne. Doskonale obrazuje to najprostszy rodzaj gry losowej — zabawa w orzeł lub reszka. Prawdopodobieństwo każdego z wyników wynosi 50%. Jednak istnieje taki zestaw zdarzeń, że 10 razy z rzędu wylosowana zostanie reszka. Dlatego ktoś może mieć sporo szczęścia i wygrać bardzo dużo albo nie mieć go w ogóle i wszystko przegrać.

Nad grami tego typu zawsze czuwają odpowiednie organizacje, które upewniają się, że wszystko rzeczywiście przebiega zgodnie z zasadami losowości. W Internecie mówi się o tak zwanym RNG, czyli generatorze liczb losowych. To on odpowiada za wyniki i jest konstruowany w taki sposób, żeby nikt nie mógł ingerować w sprawiedliwe, całkowicie losowe wyświetlanie wyników.

Kiedy dana gra zyskuje licencję, może trafiać do legalnego kasyna internetowego, gdzie gracze mogą się bawić. Pozostaje teraz podstawowe pytanie. Skoro, wyniki są całkowicie losowe, to czy istnieje sposób na to, żeby wygrywać?

Wygrywanie na automatach do gier

Teoretycznie nie ma możliwości zapewnienia sobie pozytywnego wyniku w rozgrywce na automacie do gier. Mało tego — gdyby przy tym samym automacie postawić doświadczonego gracza oraz totalnego nowicjusza i nakazać im grać z tą samą stawką, to szansa na to, że gracz A lub gracz B będzie miał lepszy wynik, jest równa 1:1. Czy zatem istnieje jakiś sposób, żeby zwiększyć swoje szanse na wygraną? Oczywiście, że tak, ale nie należy szukać wygranej w przechytrzeniu RNG. Lepiej jest skupić się na samej grze oraz na sobie. Największe przegrane są związane z postępowaniem samego gracza i to właśnie tutaj należy szukać możliwości do wygrywania.

Oto podstawowe kwestie, jakie należy rozważyć przed rozpoczęciem gry na automacie do gier, żeby zoptymalizować rezultat rozgrywki.

Dane dotyczące gry Opis
RTP Przez wielu uważany za najważniejszy współczynnik, określający szansę na wygraną. Jest wyrażony w procentach i obecnie najczęściej ma wartość, wynoszącą około 95%. Określa statystyczny zwrot pieniędzy z rozgrywki przy dłuższej rozgrywce.
Zmienność wyników Bardzo ważny czynnik, który określa jak duże różnice mogą być pomiędzy wartością wygranych. Może być niska, średnia i wysoka. Niska oznacza częste ale mało wartościowe wygrane, co będzie bardzo dobrym wyborem dla krótszych sesji. Z kolei wysoka oznacza rzadkie, ale bardzo duże wygrane, które mają znaczenie przy dłuższych posiedzeniach z automatem do gier.
Rodzaj zabawy Dzisiejsze automaty są bardzo różne. Niektóre prezentują prostą rozgrywkę, którą rozumie się już po kilku partiach, a inne są bardzo zmodyfikowane. Jeżeli ktoś jest nowicjuszem, powinien kierować się przede wszystkim ku klasycznym, prostym slotom, które działają na klarownych zasadach.
Funkcje bonusowe Im więcej funkcji bonusowych, tym atrakcyjniejsza zabawa. Jednak W przypadku niektórych bardzo zaawansowanych gier, to właśnie bonus jest warunkiem zapewniającym wyjście na plus, a standardowe kombinacje są jedynie niewiele znaczącym dodatkiem.
Osobiste preferencje Żeby osiągnąć swój cel przy automacie do gier, warto wybierać te, które rzeczywiście się podobają. Nie ma sensu grać przy nieciekawym slocie, bo to może prowadzić do frustracji i błędów własnych.

Zasady, jakimi należy się kierować, żeby wygrywać na automatach do gier

Skoro kwestia bezwzględnego zwycięstwa została już wyjaśniona, warto przyjrzeć się dwóm podstawowym zasadom, dzięki którym można się przybliżyć do osiągnięcia zwycięstwa.

  1. Zawsze warto grać w wersje demo. 1. Nawet najlepiej prezentująca się gra, w praktyce może okazać się bardzo trudna, jeżeli chodzi o trafianie istotnych wygranych. Dlatego zawsze powinno się najpierw przetestować grę w wersji testowej i upewnić się, czy zabawa odpowiada. Dodatkowo w ten sposób można zapoznać się z grą, jej możliwościami oraz wszystkimi bonusami, co z pewnością ułatwi obranie odpowiedniej strategii.
  2. Zakład powinien być odpowiednio niski. 2. RTP opiera się na dłuższej rozgrywce sięgającej nawet kilkuset i więcej obrotów. Chodzi o to, żeby móc uruchomić wszystkie najważniejsze bonusy lub trafić najlepiej płatne kombinacje. Jeśli ktoś ustawi zakład na 10% swojego salda, to najprawdopodobniej w kilka chwil „wystrzela” się ze wszystkich środków i nie trafi niczego szczególnego. Dlatego zawsze warto stawiać relatywnie niskie stawki (maks. 1% salda).

Stosując te dwie zasady, można znacząco zwiększyć swój potencjał do osiągania optymalnych rezultatów.