Na zorganizowany przeze mnie konkurs Firefox OS, w którym do wygrania był telefon Alcatel One Touch Fire i koszulka js13kGames sponsorowane przez Enclave Games (czyli mnie), przyszło sporo ponad 30 zgłoszeń. Ciężko było wybrać tę najlepszą pracę, bo co najmniej kilka do tej roli kandydowało. Dzięki pomocy kilku osób (głównie Efki) mogę w końcu zaprezentować ostateczne wyniki: główną wygraną, trzy drugie miejsca i jedno wyróżnienie.

Zamiast telefonu i jednej koszulki z radością pozbędę się kolejnych trzech koszulek - ciężko było wybrać najlepszą pracę i dobrze by było docenić też te, które były blisko wygranej. Zanim jednak przejdę do najważniejszej informacji zacznę od wyróżnienia. Formalne trzecie miejsce zajmuje krótkie, aczkolwiek bardzo zgrabne haiku, którego autorem jest Michał Skibiński:

Rok temu smutek
Staremu pękła szybka
Nowy telefon


Trzy drugie miejsca to, w kolejności losowej, zabawna rymowanka związana z damską torebką, której autorem jest Przemysław Kuciel:

Byłem raz z dziewczyną na koncercie
Źle to wspominam, nie pojadę nigdy więcej!
Ma dziewczyna miała w torebce mojego smartfona
Ale... Pewnego razu szuka w tej próżni, grzebie, i zdziwiona
Bo ukradł go jej jakiś frajer...
Przydałby się nowy One Touch Fire!
Nie mam z czego dzwonić, pisać, surfować po necie
Głód czuję, nie jestem na smartfonowej diecie
I powiem wam, iż pragnę tego Alcatela
Dotknąć, poczuć tego arcydzieła
Marzę by go włączyć, pójść z paczką do mej izdebki...

...I już nigdy nic nie wkładać dziewczynie do torebki. :)


Praca graficzna wykonana z lekkim przymrużeniem oka, opisana jako "nieprofesjonalna, GIMPowa reklama", której autorem jest Wyiskana Małpa:

Konkurs Firefox OS

Oraz trochę długie, ale z konkretnym przekazem wideo, którego autorem jest Krystian Juskowiak:Autorzy wszystkich trzech drugich miejsc dostają w nagrodę po koszulce js13kGames - powinniście dostać ode mnie maile ze szczegółami.

Przechodząc do nagrody głównej, czyli telefonu i koszulki: po długich i burzliwych obradach zwycięzcą (a może raczej zwyciężczynią) zostaje Paula Sołtysiak, gratulacje! Oto i najlepsza według nas praca:

Uważam, że powinnam wygrać telefon z system Firefox OS, bo już w pytaniu konkursowym wykluczyłeś mnie z grona potencjalnych zwycięzców używając formy męskiej "powinieneś" i "zwycięzca" :P

Zdecydowanie nie powinienem a POWINNAM wygrać ten telefon, bo jako kobieta też mogę interesować się telefonami. I ja tak samo mogę potraktować Alcatela jako urządzenie testowe i przetestować czy nadaje się np. do tłuczenia kotletów, albo czy jego ekran na tyle dobrze odbija światło, że nada się jako przenośne lusterko. Poza tym, z chęcią sobie pogram - kocham się w Pacmanie od dziecka a najnowsza aktualizacja do Pacman Canvas dodaje lepsze AI duchów! No i...kupiłam sobie ostatnio białą torebkę, a chyba oboje doskonale wiemy, że kwestia doboru koloru telefonu do ubioru to jeden z największych problemów naszej cywilizacji!

A tak całkiem serio mówiąc - powinnam wygrać...bo TAK!


Ujął nas szczególnie zabawny ton wypowiedzi i niekonwencjonalne plany wobec telefonu - ciężko nie zgodzić się z przedstawioną w zgłoszeniu argumentacją, w końcu kotlet sam się nie ubije.

Każda wyróżniona powyżej praca była inna: haiku, rymowanka, grafika, wideo, zabawny tekst. Każda czymś zaskoczyła i czymś do siebie przekonała. Pozostałe zgłoszenia też były dobre - dzięki za tak wiele interesujących prac konkursowych!

PS. Mam nadzieję, że nie wszystkim przeszkadzało oczekiwanie aż 10 dni na wyniki - kilka osób dało temu wyraz w komentarzach do wpisu konkursowego. Ciężko było wybrać tę jedną, jedyną pracę, dlatego pojawiły się dodatkowe koszulki i wyróżnienie, które mam nadzieję Wam to wynagrodzą. Dzięki jeszcze raz i powodzenia w następnych konkursach!